آخرین اخباراسلایدشوافغانستان

کرونا در افغانستان؛ ثبت ۳۳۰ واقعه مثبت در ۲۴ ساعت گذشته

وزارت صحت عامه اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۳۳۰ واقعه مثبت ویروس کرونا در کشور به ثبت رسیده است.

وزارت صحت عامه اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۳۳۰ واقعه مثبت ویروس کرونا در کشور به ثبت رسیده است.
به گزارش خبرگزاری دید، وحیدالله مجروح معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه امروز سه شنبه(۱۶ ثور) در یک نشست خبری اعلام کرد که با ثبت ۳۳۰ واقعه مثبت ابتلا به ویروس کرونا سطح آمار مبتلایان به این ویروس درکشور به ۳۲۲۴ نفر رسیده است، آمار تازه بلندترین آمار روزانه از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور محسوب می‌شود.
وی با اعلام آمار تازه مبتلایان گفت که طی ۲۴ ساعت گذشته، پنج بیمار مبتلا به کرونا در کشور جان باخته‌اند، شمار فوتی‌های ناشی از کرونا در سطح کشور به ۹۵ نفر رسیده‌ است.
آقای مجروح افزود که در این مدت، ۲۴ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته‌ و به این ترتیب، شمار بهبودیافتگان به ۴۲۱ نفر رسیده‌ است.
معین وزارت صحت عامه گفت که در یک‌شبانه روز گذشته ۵۹ نفر در هرات، ۴۵ نفر در کابل، ۴۱ نفر در قندهار، ۳۸ نفر در بلخ، ۲۶ نفر در پکتیا، ۱۳ نفر در ننگرهار، ۱۲ نفر در پنجشیر، ۱۱ نفر در لغمان، ۱۱ نفر در تخار، در لوگر و سمنگان هرکدام ۱۰ نفر، ۹ نفر در پکتیکا، هفت نفر در پروان، شش نفر در فاریاب، در هریک دو ولایات کندز و غزنی پنج نفر، در میدان‌ وردک و کاپیسا هر کدام چهار نفر، در بدخشان و زابل هریک سه نفر، دو نفر در فراه و یک نفر دیگر نیز در هلمند مبتلا به کرونا تشخیص شده‌اند.
این مقام وزارت صحت عامه از مردم خواست تا برای جلوگیری از گسترش این ویروس، در خانه‌ بمانند و رهنمودهای صحی را تطبیق کنند.
پیش از این بیشترین رقم مبتلایان روزانه ۲۷۹ نفر در هفته گذشته ثبت شده‌ بود و رقم جدید، بلندترین آمار را از زمان شیوع این ویروس در افغانستان نشان می‌دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا