آخرین اخباراسلایدشوافغانستانسیاست

اتحادیه اروپا در مورد سیاست‌های مهاجرتی به توافق رسید


اتحادیه اروپا پس از ۱۰ ساعت مذاکرات فشرده در بروکسل، در ارتباط سیاست‌های مهاجرتی به توافق رسید.
دونالد توسک رییس شورای اروپا گفت که سران ۲۸ کشور اتحادیه اروپا در مورد جمع‌بندی نشست خود، از جمله سیاست‌های مهاجرتی به توافق رسیدند.
هر چند هنوز روشن نیست چقدر این کشورها درباره چندوچون جزئیات آن باهم کنار بیایند؛ چون بخش‌های مهمی از آن داوطلبانه خواهد بود.
اتحادیه اروپا همچنان کمک‌های مالی را برای کشورهایی مثل ترکیه که مبدا سفر پناهجویان و مهاجرین به سمت سواحل اروپاست، در نظر گرفته‌ است.
ایتالیا ابتدا مانع از دستیابی به هر گونه توافقی در مورد نتایج نشست سران اروپا شده بود. این کشور خواستار توجه اعضای دیگر اتحادیه به خواسته‌های خود در مورد مسائل مهاجرتی شده بود.
ایتالیا پیشتر از پذیرش چند کشتی حامل مهاجران امتناع کرده بود. جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا در آستانه نشست سران اتحادیه اروپا گفته بود: ایتالیا به صحبت های بیشتر نیاز ندارد بلکه به اقدامات منسجم نیاز دارد.
ایتالیا خواستار آن است که سایر کشورهای اتحادیه اروپا مسئولیت مهاجران را بپذیرند.
اتحادیه اروپا از روز پنجشنبه، نشست دو روزه‌ای را در بروکسل پایتخت بلجیم آغاز کردند. مقامات بلندپایه کشورهای اتحادیه در این نشست در خصوص سیاست های مهاجرتی، دفاعی، امنیتی و مسائل مالی و اقتصادی گفت‌وگو می‌کنند.
آمار حاکی است که در سال جاری میلادی دست کم ۷۸۵ پناهجو در دریا غرق شده است. بسیاری از مهاجران راهی یونان یا ایتالیا می‌شوند.
با این همه، بحران مهاجرت در حالی گریبان اروپا را گرفته است که این قاره با چالش‌های دیگری از جمله بحران بدهی‌ها، افزایش پوپولیسم و تنش تجاری با امریکا مواجه است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا