آخرین اخباراسلایدشوایرانپاکستانخبر های مهمسیاستمنطقه

روحانی: مسائل منطقه راه‌حل سیاسی دارد/ خان: مردم افغانستان و سوریه هنوز از تبعات تروریزم رنج می‌برند

رییس جمهور ایران می‌گوید که ایران و پاکستان بر این مسئله تاکید دارند که مسائل منطقه راه حل سیاسی دارد و باید از طریق گفت‌وگو مسائل به حل و فصل نهایی برسد.

رییس جمهور ایران می‌گوید که ایران و پاکستان بر این مسئله تاکید دارند که مسائل منطقه راه حل سیاسی دارد و باید از طریق گفت‌وگو مسائل به حل و فصل نهایی برسد.
به گزارش خبرگزاری دید، حسن روحانی رییس جمهور ایران در یک نشست خبری مشترک با عمران خان نخست وزیر پاکستان اظهار داشت: با توجه به حسن نیتی که آقای خان برای مسائل منطقه دارند، ما با چهره گشاده با این تلاش ایشان مواجه خواهیم بود و ایشان را یاری می‌کنیم برای اینکه صلح و ثبات کامل به منطقه حساس ما برگردد.
روحانی تصریح کرد: دو کشور بر این مسئله تاکید داریم که مسائل منطقه راه حل سیاسی دارد و باید از طریق گفت‌وگو مسائل به حل و فصل نهایی برسد.
وی افزود: خطراتی که اسرائیل برای امنیت منطقه دارد را برای مقام پاکستانی توضیح دادیم، همچنین به آقای نخست وزیر تاکید کردیم که هرگونه حسن نیت و کلام طیب پاسخ‌اش هم طیب و شایسته خواهد بود.
رییس جمهور ایران گفت: ما راجع به مسئله تحریم‌های ظالمانه امریکا علیه ملت ایران بحث کردیم و اینکه این تحریم‌ها یک تروریسم اقتصادی است و اینکه چگونه از نو برجام می‌تواند به روال سابقش برگردد و چگونه این توافق مهم، عملیاتی و اجرایی شود با هم بحث کردیم.
حسن روحانی اظهار داشت: همچنین در این زمینه، اینکه امریکا برای حل مسئله به برجام برگردد و تحریم‌ها را کنار بگذارد به عنوان یک نکته اساسی و کلیدی مورد تاکید ما بود.
در همین حال عمران خان نخست وزیر پاکستان در این نشست خبری با بیان اینکه هرگونه درگیری جدید در منطقه به زیان ملت‌های منطقه و به سود بیگانگان است، گفت: مردم منطقه از جمله افغانستان و سوریه هنوز از تبعات تروریسم رنج می‌برند، لذا نباید هیچگونه درگیری جدیدی در منطقه بروز پیدا کند.
خان با اشاره به روابط دیرینه و دوستانه ایران و پاکستان در طول تاریخ، گفت: جمهوری اسلامی ایران دوست و همسایه پاکستان بوده و همواره در مقاطع سخت و دشوار از پاکستان حمایت کرده است.
وی با بیان اینکه نباید هیچگونه درگیری بین ایران و عربستان ایجاد شود، چرا که تبعات این موضوع نه تنها این دو کشور، بلکه کل کشورهای منطقه را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اظهار داشت: معتقدیم می‌توان از طریق گفتگو و مذاکره اختلافات را حل و فصل کرد.
عمران خان با اشاره به سفر خود به عربستان در روز سه‌شنبه هفته جاری، گفت: در جریان این سفر نیز به ابتکارات پاکستان در خصوص صلح و ثبات و پایان اختلاف و تنش تأکید خواهم کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا