آخرین اخبارافغانستانسیاست

جمعیت اسلامی: افراطگرایی در افغانستان امنیت منطقه را با تهدید روبرو کرده است

خبرگزاری دید: جمعیت اسلامی افغانستان در واکنش به تیراندازی خونین در مسکو، می‌گوید که «ترویج افراطگرایی در افغانستان، امنیت منطقه را با تهدید روبرو کرده است».

اعلامیهٔ جمعیت اسلامی افغانستان روز شنبه (۴ حمل) از آدرس عطا محمد نور رهبر این حزب در پیوند به حمله تروریستی خونین در مسکو منتظر شده است.

در بخشی از اعلامیه نوشته شده:‏ ‏این حمله نشان می‌دهد که ترویج افراط‌گرایی در افغانستان، امنیت منطقه را با تهدید روبرو کرده است.

به نوشته این اعلامیه، «‏افغانستان درحال حاضر به پايگاه امن و رشد تروريست‌هاى جهانى مبدل شده است که آتش این خشونت دامن پاكستان را كه گرفت به هيچ كشور ديگرى رحم نخواهد كرد و ما شاهد وضعيت آشفته و پُر آشوب پاكستان هستيم».

‏اعلامیه تصریح کرده که «‏تروریزم دشمن مشترک بشریت است و تهدید بزرگی علیه امنیت جهانی که باید در برابر آن مبارزه مشترک صورت گیرد».

‏در اعلامیه این حزب سیاسی به حملات تروریستی در برخی کشورهای همسایه نیز اشاره و به این رویداد خونین در مسکو مشابه دانسته شده است.

گفتنی است که در رویداد تیراندازی علیه مردم ملکی در جریان کنسرتی در حومه مسکو دست کم صد تن کشته و ده‌ها تن دیگر زخم برداشت. مسئولیت این رویداد خونین را گروه داعش به دوش گرفت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا