آخرین اخباراجتماعافغانستانسیاست

سیگار: پنتاگون گستره قلمرو طالبان را پنهان کرده است

بازرس ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) در تازه‌ترین گزارش خود فاش کرده است که وزارت دفاع امریکا اطلاعات در باره تعداد ولسوالی‌ها و مردمی را که تحت کنترل هراس‌افکنان زندگی می‌کنند محدود و مخفی می‌کرده است.
به گزارش خبر گزاری دید، سیگار در این گزارش گفته است که پنتاگون اطلاعات در باره سلطه هراس‌افکنان بالای خاک افغانستان را مخفی نگاه داشته است.
«جان سوپکو» بازرس ویژه اداره سیگار در این گزارش گفته است:« تعداد ولسوالی‌هایی که تحت کنترل حکومت افغانستان بوده و یا دولت بالای آن‌ها تاثیر داشته، یکی از آخرین شاخص‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های قابل دسترس عموم برای اعضای کنگره … و برای مردم امریكا در مورد چگونگی تلاش ۱۶ ساله ایالات متحده برای تضمین امنیت افغانستان بوده است.»
سیگار گفته است که از زمان نشر این معلومات، هراس‌افکنان پیشرفت نگران کننده‌‌ای در افغانستان داشته، واقعیتی که سبب نگرانی بیشتر برای پنهان کردن این اطلاعات در بین عموم و بحث‌ها شده است.
در همین حال، «توماس گرسبک» سخنگوی نیروهای امریکایی در افغانستان گفته است:«در جایی در روند انتقال اطلاعات، سیگار شمار جمعیت تحت کنترول را به اشتباه نوشته است. وی گفته بود که دفترش قادر به ارایه آمار به‌‌‌روز است، اما تنها قادر به افشای اطلاعات از ماه اکتبر بود که شامل گزارش قبلی سیگار نیز می‌شد.»
گفتنی است که حرف و حدیث زیادی در مورد پنهان کاری نیروهای خارجی در مورد شمار تلفات سربازان داخلی، اراضی تحت کنترول مخالفان مسلح و عدم موفقیت ماموریت نیروهای ناتو وجود داشته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا