آخرین اخباراجتماعافغانستانسیاست

مجمع علمای جعفری شمال به مردم:

پر شورتر از گذشته در روند ثبت نام اشتراک کنید

 

مجمع علمای جعفری شمال کشور در یک اعلامیه از روند ثبت نام رای دهندگان و توزیع شناسنامه‌ها برای افرادی که واجد نام‌نویسی در انتخابات هستند، از آنان خواسته است که هرچه پرشورتر از گذشته به مراکز ثبت نام مراجعه کرده و برای انتخابات آینده پارلمانی آماده شوند.
به گزارش خبرگزاری دید، در اعلامیه مجمع علمای جعفری شمال کشور آمده است که هرچند دشمنان مردم افغانستان تلاش دارند با ترفندهای مختلف مانع حضور مردم در این روند ملی شوند، اما مردم باید همانند حضور جدی و پرشور گذشته شان، نشان بدهند که این توطئه دشمن ناکام خواهد بود.
پیش از این شورای سراسر علمای شیعه افغانستان در اعلامیه‌ای که به مناسبت حمله بر یک مرکز توزیع شناسنامه در غرب کابل صادر کرد، از مردم خواسته که تا تامین شدن کامل امنیت از ثبت نام و گرفتن شناسنامه خودداری کنند.
در اعلامیه مجمع علمای شمال جعفری نوشته شده:« مجمع علمای جعفری شمال افغانستان با درک وضعیت حساس جامعه و کشور و با احساس مسئولیت در قبال تمامی شهروندان، برخود لازم می‌بیند که از مردم عزتمند و همیشه در صحنه افغانستان تقاضا نماید که پرشور تر و جدی تر از گذشته به مراکز ثبت نام برای اخذ تذکره مراجعه نموده و دین ملی و اسلامی شان را نسبت به مردم و کشورشان ادا نمایند.»
در این اعلامیه با اشاره به حملات اخیر خونین بر مراکز ثبت نام رای دهندگان در مرکز و ولایات کشور، تاکید شده است که نباید این گونه حملات دشمنان مانع حضور مردم در روندهای ملی شود.
شورای علمای جعفری شمال کشور همچنان از نیروهای امنیتی خواسته است که امنیت مراحل روند انتخابات را به گونه جدی تامین کنند.
گفتنی است که شورای سراسری علمای شیعه افغانستان از مردم خواسته است که تا زمان تامین نشدن کامل مراکز توزیع شناسنامه و ثبت نام رای دهندگان، به این مراکز مراجعه نکنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا