آخرین اخباراسلایدشوایرانجهانسیاست

رهبر ایران:

امریکا تضعیف، ولی وحشی‌تر شده/ مذاکره با واشنگتن اشتباه است

رهبر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با برخی دانشجویان در چهلمین سال اشغال سفارت امریکا از سوی دانشجویان «پیرو خط امام» در سال ۱۹۷۹ میلادی، گفت که مسئولانی که فکر می‌کنند می‌توان از طریق مذاکره با امریکا می‌توانند به حل مشکلات بپردازند صد در صد اشتباه می‌کنند. او همچنان تاکید کرده که امریکا همواره در تلاش به زانو در آوردن ایران است.

رهبر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با برخی دانشجویان در چهلمین سال اشغال سفارت امریکا از سوی دانشجویان «پیرو خط امام» در سال ۱۹۷۹ میلادی، گفت که مسئولانی که فکر می‌کنند می‌توان از طریف مذاکره با امریکا می‌توانند به حل مشکلات بپردازند صد در صد اشتباه می‌کنند. او همچنان تاکید کرده که همچنان امریکا در تلاش به زانو در آوردن ایران است.
به نقل از رسانه‌های ایرانی، آیت‌الله سید علی خامنه‌ای رهبر ایران در چهلمین سالگرد اشغال سفارت امریکا در ایران از سوی آن کشور «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» خوانده می‌شود، با گروهی از دانش‌آموزان و دانشجویان دیدار کرده است.
آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار گفته آغاز خصومت علنی امریکا با ایران بر خلاف آنچه بعضی می‌گویند اشغال سفارت امریکا نبوده، بلکه به گفته او «سرآغاز دشمنی آشکار شیطان بزرگ با ملت ایران» کودتای ۲۸ اسد و سرنگون شدن دولت محمد مصدق بوده است.
رهبر جمهوری اسلامی ایران امریکا را متهم کرد که از آن زمان تاکنون تغییری در رفتارش نداده است و گفت:«همان شرارت، همان گرگ‌صفتی، همان تلاش برای ایجاد دیکتاتوری بین‌المللی و همان سلطه‌طلبی بی‌حد، امروز نیز در امریکا وجود دارد البته با وحشی‌گری و وقاحت بیشتر».
آیت‌الله خامنه‌ای هشدار داد که امریکا قصد دارد با آوردن ایران به پای میز مذاکره، جمهوری اسلامی را به زانو درآورد و «به جهانیان بگوید فشار حداکثری و تحریم‌ها سرانجام نتیجه داد و ایرانی‌ها به زانو درآمدند».
طی ماه‌های گذشته امریکایی‌ها بارها گفته‌اند که خواهان مذاکره با ایران برای رسیدن به توافقی تازه به جای برجام هستند که غیر از برنامه هسته‌ای مسائل دیگری مانند نقش ایران در منطقه و برنامه موشکی جمهوری اسلامی را هم در بر بگیرد.
رهبر جمهوری اسلامی ایران به بی‌نتیجه بودن تلاش‌های دیپلماتیک برای مذاکره ایران و امریکا از جمله اقدامات امانوئل مکرون رییس جمهور فرانسه هم اشاره کرد.
حدود یک ماه پیش در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد آقای مکرون در چند دیدار با حسن روحانی و دونالد ترامپ، روسای جمهور ایران و امریکا، تلاش کرد که مقام‌های ایران را متقاعد کند در نیویارک با امریکایی‌ها دیدار کنند. اما این تلاش‌ها در نهایت شکست خورد.
آیت‌الله سید علی خامنه‌ای امروز درباره تلاش‌ها برای میانجیگری فرانسه گفت:«رییس جمهور فرانسه یک ملاقات با ترامپ را حلال همه مشکلات ایران دانسته بود که باید بگوییم این شخص یا خیلی ساده است و یا همدست امریکایی‌ها است».

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا