آخرین اخباراسلایدشوافغانستانامنیت و حوادثسیاست

پیمان‌کاران امریکایی به طالبان «رشوت» می‌دهند

اعضای خانواده‌های نظامیان امریکایی به تازگی پیمان‌کاران را که برای بازسازی افغانستان کار می‌کردند متهم به پرداخت میلیون‌ها دالر به طالبان کرده است.

اعضای خانواده‌های نظامیان امریکایی به تازگی پیمان‌کاران را که برای بازسازی افغانستان کار می‌کردند متهم به پرداخت میلیون‌ها دالر به طالبان کرده است.
به نقل از سی ان‌ ان، اعضای خانواده نظامیان امریکایی که در افغانستان کشته یا زخمی شده‌اند، در دادخواستی پیمان‌کاران را که برای بازسازی افغانستان کار می‌کردند متهم به پرداخت میلیون‌ها دالر به عنوان رشوت امنیتی به طالبان کرده‌اند.
این دادخواست که در دادگاه فدرال واشنگتن به ثبت رسیده، می‌گوید: بودجه شرکت‌های توسعه و امنیت خصوصی، بخشی از «عمل مشترک برخی پیمان‌کاران فاسد» است که با پرداخت پول به طالبان به دنبال ذخیره پول بودند.
بر اساس این دادخواست، این شرکت‌ها از یک شبکه پیمان‌کاران و گروه‌های امنیتی خصوصی برای انتقال وجه نقد به جنگجویان طالبان استفاده کردند و در برخی موارد معاش برخی از «محافظان» طالبان را بین سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۴ اعطا می‌کردند.
طبق این دادخواست: متهمان تصمیم گرفتند که خریدن تروریستان کارآمد‌ترین روش برای پیشبرد کارهای‌شان است – حتی اگر این کار زندگی دیگر امریکایی‌ها را به خطر اندازد.
این منبع به شرکت‌های نامبرده در دادخواست از جمله شرکت مخابراتی ام تی ان، DAI Global و Black & Veatch Special Projects Corp اشاره کرده است که میلیون‌ها دالر پول را طی ۱۰ سال به شورشیان پرداخت کردند.
برخی از این شرکت‌ها حاضر نشدند در این مورد پاسخ دهند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا