آخرین اخباراسلایدشوجهانسیاست

معترضان به نژادپرستی در امریکا به ۱۰ سال زندان از سوی ترامپ تهدید شدند

دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا معترضانی را که به گفته وی به ساختمان‌های دولت فدرال خسارت وارد کنند، به حداقل ۱۰ سال زندان تهدید کرد.

دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا معترضانی را که به گفته وی به ساختمان‌های دولت فدرال خسارت وارد کنند، به حداقل ۱۰ سال زندان تهدید کرد.
به نقل از یورونیوز، ترامپ بامداد سه‌شنبه در پیامی توییتری نوشت: آنارشیست‌ها، آشوبگران و معترضانی که در پورتلند به دادگاه‌های فدرال یا در هر یک از شهرهای امریکا به ساختمان‌های فدرال خسارت وارد کنند، طبق قانون مجسمه‌ها و بناهای یادبود که به تازگی اجرایی شده است، تحت پیگرد قرار گرفته و به حداقل ۱۰ سال زندان محکوم می‌شوند. این کار را نکنید.
ترامپ در هفته‌های اخیر شماری از نیروهای فدرال را برای سرکوب معترضان در شهر پورتلند ایالت اُورگان مستقر کرده است.
این معترضان به نژادپرستی در امریکا اعتراض دارند، اما استقرار این نیروها خشم آنها را برانگیخته و به درگیری با نیروهای امنیتی منجر شده است.
در جریان این درگیری‌ها، شماری از معترضان بازداشت شده و به برخی ساختمان‌های دولتی خساراتی وارد شد.
منابع رسانه‌ای گزارش دادند که به رغم انتقادهای زیادی که از این اقدام ترامپ وجود دارد، وی قصد دارد شمار این نیروها را افزایش دهد.
گفتنی است، شهرداران ۶ شهر از کنگره امریکا خواستند تا با تصویب قوانین جدید مانع از اجرای این تصمیم شوند و استقرار نیروهای فدرال در شهرها را غیرقانونی اعلام کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا