آخرین اخبارافغانستانسیاست

آلمان: درخواست فردی افغان‌ها برای پناهندگی را نمی‌پذیریم

خبرگزاری دید: دولت آلمان اعلان کرده است که برای برنامه جدید انتقال افغان‌های آسیب‌پذیر به آلمان هیچ درخواست فردی و جدید پذیرفته نمی‌شود.


وزارت داخله و خارجه آلمان به تازگی با نشر اطلاعیه‌ای گفته است که ادارات حکومت آلمان درخواست‌های انفرادی متقاضیان را نپذیرفته، بلکه ادارات و سازمان‌های با صلاحیت که با حکومت آلمان همکاری دارند، فهرستی از درخواست‌های افراد واجد شرایط را که از قبل در نزد این ادارات موجود است برای طی مراحل پیشکش می‌کنند.
حکومت آلمان به تاریخ ۱۷ اکتوبر اعلام کرد که برنامۀ جدید دوساله را برای تخلیۀ افغان‌های در معرض خطر از افغانستان روی دست گرفته است که بر اساس آن، هر ماه ۱ هزار نفر از داخل افغانستان به آلمان منتقل خواهند شد.
در اطلاعیۀ جدید وزارت‌های داخله و خارجۀ آلمان آمده است که در مرحلۀ نخست تنها آن افغان‌هایی تخلیه خواهند شد که از قبل درخواست‌های شان را از طریق ادارات و موسسات همکار با حکومت آلمان پیشکش کرده‌اند.
حکومت آلمان گفته است: در حال حاضر هیچ درخواست جدید پذیرفته نمی‌شود، حتا از طریق ادارات رسمی حکومت آلمان مانند وزارت‌خانه‌های حکومت فدرال، سفارت آلمان در کابل یا موسسۀ جی آی زی.
همچنین به متقاضیان و افغان‌های واجد شرایط برای برنامۀ انتقال به آلمان گوشزد شده است که هیچ یک از ادارات همکار با حکومت آلمان برای دریافت و طی مراحل درخواست تقاضای پول کرده نمی‌توانند و درخواست کنندگان جداً متوجه این نکته باشند.
پس از مسلط شدن طا-لبان بر افغانستان در ماه اگست ۲۰۲۱، حکومت آلمان حدود ۲۶ هزار افغان آسیب‌پذیر عمدتاً افغان‌های همکار با حکومت و نظامیان آلمان را از افغانستان منتقل کرده است.
حکومت آلمان هنگام اعلام برنامۀ جدید انتقال افغان‌ها گفته بود که از طریق این برنامه، اولویت به کسانی داده می‌شود که از زنان و حقوق بشر حمایت می‌کنند و یا کسانی که در زمینه‌های عدلی و قضایی، سیاست، رسانه‌ای و امور فرهنگی و ورزشی فعالیت داشتند و اکنون با مشکل مواجه شده اند.
بر بنیاد این اعلام، در مراحل بعدی این برنامه اولویت به کسانی داده می‌شود که از رهگذر جنسیت، تمایلات جنسیتی و یا مذهب با تهدید روبرو باشند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا