آخرین اخبارسینما

از کارنامه هنری مونیکا بلوچی تقدیر شد

فستیوال «فیلمبرداری در ایتالیا» از مونیکا بلوچی، هنرپیشه ایتالیایی برای فعالیت‌های هنری‌اش در شهر لاس‌انجلس قدردانی کرد. این جشنواره برای معرفی سینمای ایتالیا و از سوی موسسه فرهنگی ایتالیا در این شهر برگزار شد.
این هنرپیشه که از سیزده سالگی فعالیت‌هنری خود را بعنوان مدل آغاز کرده بود، در سال ۱۹۹۰ وارد عرصه سینما شد. نقش آفرینی در ۷۰ فلم نظیر مالنا، مصائب مسیح ، جیمز باند و دراکولای برام استوکر و همچنین همکاری با کارگردانان بزرگی چون فرانسیس فورد کاپولا در کارنامه هنری این هنرپیشه ایتالیایی ثبت شده است.
با این وجود خانم بلوچی خود را در این حرفه اسطوره نمی‌داند. او می‌گوید:« اسطوره سینمایی برای من مثل توقف زمان است. در عوض هنرپیشه برایم زنی را مجسم می‌کند که رشد کرده، روزی جوان بوده، حالا بالغ شده و بطور طبیعی پیر می‌شود. امروزه بخاطر دیدگاه جدید به زنان، نقش‌های مختلف، برای همه سن‌ها وجود دارد.»
مونیکا بلوچی درباره صنعت فلم هالیوود می‌گوید: «من برای هالیوود احترام خاصی قائلم زیرا هنوز در کنار فلم‌هایی با بودجه‌های عظیم، فلم‌های تاثیر‌گذار می‌سازند. هالیوود صنعت فلم‏سازی بزرگی است اما من هرگز بخشی از آن نبودم. هیچگاه اینجا زندگی نکردم و فلم‌های امریکایی‌ من هم در اروپا فلم‏برداری شد.»
در این فستیوال، همچنین فلم «بر روی راه شیری» به کارگردانی «امیر کوستوریتسا» با بازی مونیکا بلوچی به نمایش درآمد. این اثر در صربستان فلمبرداری شده و داستان عاشقانه‌ای را در میانه جنگ داخلی «بالکان» روایت می‌کند.
مونیکا بلوچی اسطوره هنری و زیبایی ایتالیا متولد سال ۱۹۶۴ در ایتالیا است و پس از بازی بدون دیالوگ در فلم «مالنا» به ستاره جهانی سینما تبدیل شد.
از او به عنوان اسطوره زیبایی و جذابیت ایتالیایی یاد می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا