آخرین اخباراسلایدشوافغانستانپاکستانجهانحقوق بشرحکومتخانوادهدسته بندی نشدهزنانکودکانمنطقهمهاجرت

استرداد اجباری پناهجویان؛۲۷۷ نفر از پاکستان اخراج شدند

خبرگزاری دید: وزارت امور مهاجرین حکومت سرپرست همزمان با آغاز مرحله دوم اخراج اجباری پناهجویان از پاکستان اعلام کرد: در ادامه روند جاری اخراج اجباری پناهجویان افغانستان دارای مدارک اقامتی، ۲۷۷ نفر از پاکستان اخراج شدند. گزارش می افزاید: آنها شامل ۵۳ خانواده هستند که به صورت اجباری از پاکستان اخراج شده‌اند.

 بر اساس اطلاعیه این وزارتخانه که در شبکه ایکس منتشر شده است، پناهجویان اخراج شده روز گذشته (۲۸ حمل) از طریق گذرگاه تورخم وارد افغانستان شدند.

این افراد پس از معرفی و ثبت اطلاعات‌ در اداره امور مهاجرین برای دریافت کمک به دفاتر پناهندگان کمیساریای عالی سازمان ملل و سازمان بین‌المللی مهاجرت معرفی شدند.

نهادهای امدادرسان گزارش دادند در حال حاضر پناهجویان اخراجی با کمبود سرپناه، غذا و فرصت‌های شغلی در افغانستان روبه‌رو هستند.

«افراسیاب ختک» عضو پیشین مجلس سنای پاکستان پیش از این، اخراج پناهجویان افغانستان را یک برنامه فشار علیه کابل اعلام کرده بود.

وی همچنین گفته بود: اخراج گروهی پناهجویان افغانستان نیز از شیوه‌های ژنرال‌های پاکستانی برای آوردن فشار به مردم افغانستان برای تحمیل معاهده جدیدی است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا