آخرین اخبارافغانستاناقتصاد و توسعه

افتتاح پنج شبکه آبیاری در هرات

نصیراحمد درانی وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در دومین روز سفرش به ولایت هرات، پنج شبکه‌ آبیاری را به بهره‌برداری سپرد.نصیراحمد درانی وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در دومین روز سفرش به ولایت هرات، پنج شبکه‌ آبیاری را به بهره‌برداری سپرد.
به گزارش خبرگزاری دید، وزیر زراعت در مراسم آغاز بهره‌برداری سربند کانال «خوش‌باشان» ولسوالی انجیل در مورد این کانال‌ها و شبکه‌های آبیاری گفت:« ساخت این پنج شبکه‌ آبیاری در ولایت هرات، بیش از۳۱ میلیون افغانی هزینه برداشته است. از این شبکه‌های آبیاری، جمعاً چهار هزار و ۴۷ خانواده استفاده‌ مستقیم می‌کنند، شش هزار و ۴۹۰ جریب زمین آبیاری می‌شود، در ساخت این شبکه‌ها بیش از ۱۵ هزار روز شغل ایجاد شده است، این شبکه‌های آبیاری، جمعاً ۷۹ کیلومتر طول دارد.»
آقای درانی یادآور شد که با ساخت این شبکه‌های آبیاری، در کنار جلوگیری از ضایعات آب، ۱۵ تا ۲۰ درصد حاصلات زراعتی زمین‌هایی که آبیاری می‌شود، افزایش می‌یابد.
سربند و کانال آبیاری روستای خوش‌باشان ولسوالی انجیل از پروژه‌ حمایت از سازگاری با تغییر اقلیم به هزینه‌ بیش از ۷ میلیون افغانی به کمک برنامه‌ انکشافی سازمان ملل متحد «UNDP»، شبکه‌های آبیاری فرک سفلا، فرک علیا، چودنگر و اردوخان از سوی پروژه‌ تنظیم آب در مزرعه‌ وزارت زراعت «OFWMP» جمعاً به هزینه‌ بیش از ۲۳ میلیون افغانی ساخته شده‌ است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا