آخرین اخبارفناوری و اطلاعات

اولین تاکسی برقی مجهز به «وای‌فای» آغاز به کار کرد

دیوید هریس اولین راننده تاکسی شهر لندن لقب گرفت که با دریافت اولین تاکسی برقی این شهر فعالیت خود را به شکل جدیدی در خیابان‌های پایتخت انگلیس ادامه می‌دهد.
این تاکسی که TX eCity نام دارد سرانجام ماه گذشته تاییدیه‌های لازم را دریافت کرد و حالا به‌طور رسمی در شهر لندن برای حمل مسافر به کار گرفته می‌شود.
شرکت LEVC سازنده این تاکسی برقی معتقد است استفاده از آن توسط دیوید هریس باعث صرفه‌جویی ۸۴۰ دالری (۶۰۰ پوندی) برای وی در ماه می‌شود. زیرا وی دیگر نیازی به استفاده از سوخت‌های فسیلی ندارد و تنها باید تاکسی خود را برای شارژ به شبکه برق متصل کند.
تاکسی یادشده پس از هربار چارچ می‌تواند تا ۱۳۰ کیلومتر را طی کند. اما این رقم با کمک یک موتور کمکی بنزینی به ۴۰۰ کیلومتر قابل افزایش است.
تاکسی یادشده می‌تواند تا شش مسافر را در خود جای دهد و افراد معلول نیز می‌توانند به راحتی با «ویلچر» خود سوار این خودرو/ موتر شوند. ساکت چارچ لپ‌تاپ و پورت‌های (یواس‌بی) برای چارچ تلیفون همراه در این تاکسی نصب شده‌است. همچنین این تاکسی برای دسترسی به اینترنت مجهز به شبکه وای‌فای است.
سقف موتر یادشده مجهز به آینه برقی است تا جهان‌گردان بتوانند فضای اطراف خود را در خیابان‌های لندن به دقت مشاهده کنند. انتظار می‌رود در ماه‌های آینده تعداد بیشتری از این تاکسی‌ها در لندن به کار گرفته شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا