آخرین اخبارافغانستانسیاست

جنرال دوستم:

ایتلاف ملی بزرگ نماد وحدت ملی است، نباید کسی از آن بهراسد

جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری و عضو ارشد ایتلاف ملی بزرگ، در پیامی که به مناسبت هفته شهید و گرامی داشت از هفتمین سال ترور برهان الدین ربانی داشت، گفته است که ایتلاف ملی بزرگ نماد وحدت ملی است و نباید کسی از آن هراس داشته باشد.


جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری و عضو ارشد ایتلاف ملی بزرگ، در پیامی که به مناسبت هفته شهید و گرامی داشت از هفتمین سال ترور برهان الدین ربانی داشت، گفته است که ایتلاف ملی بزرگ نماد وحدت ملی است و نباید کسی از آن هراس داشته باشد.
به گزارش خبرگزاری دید، از هفتمین سالروز ترور برهان الدین ربانی از رهبران جهادی کشور، روز گذشته (۳۰ سنبله) طی مراسم بزرگی در خیمه لویه جرگه گرامی‌ داشت شد.
جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری در پیامی،‌ با ستایش از استاد ربانی افزود « امروز چند سالی می‌شود استاد شهید در کنار ما نیست، می‌بینیم که مشکلات در نظام و رهبران کشور بیشتر شده است.»
جنرال دوستم به شکل‌ گیری ایتلاف ملی بزرگ افغانستان اشاره کرد و گفت:« یاد آور می‌ شوم که درمورد ایتلاف ملی بزرگ حرف های زیادی وجود دارد. در راستای ایجاد آن تلاش‌ های فراوانی به وجود آمده تا شکل گرفته است. من یکی از موسسین آن می‌باشم. این ایتلاف قوی و نیرو مند است و من با صدای بلند به همه اعلام می‌ دارم که برای فروپاشی آن نباید سعی کنید و برعکس به طرح‌ ها و پیشنهادات آن که صادقانه و به نفع دمکراسی و مردم می‌ باشد، باید گوش داده شود و به جنبه‌ های عملی آن عمل شود. این ایتلاف اگر من نباشم برای فرزندان ما باقی خواهد ماند. این ایتلاف متعلق به قوم خاصی نیست به همه مردم افغانستان و به همه اقوام آن تعلق دارد، این ایتلاف نماد وحدت است و ما برای آینده کشور راه های حل جستجو می کنیم.»
وی افزود:« یاد آور می‌شوم که تبلیغات راه اندازی شده علیه ایتلاف درست نیست. این ایتلاف به قومی خاصی تعلق ندارد، سمبول وحدت ماست و همان طوری که از نامش پیداست از لوی قندهار، هرات، ننگرهار، لوی پکتیا و دیگر مناطق در آن حضور دارند که همه با اتحاد و یک پارچه گی متفقانه برای حل قضایای سیاسی، نظامی و اجتماعی به پیش می رویم. این ایتلاف از مجموع جنگسالاران به وجود نیامده و در پی تجزیه کشور نیستند. رهبران ایتلاف جنگ سالار نیستند و از وطن پرستانی هستند که برای مصالح کشور متحد شده اند و کسی باید از آن ها هراس نداشته باشد. ایتلاف غوغا گر و بحران آفرین نیست بلکه به خاطر تحقق آرمان ملت ما ایجاد گردیده است. این خواست ملت ماست که وطن راه پیشرفت و ترقی را بپیماید.»
وی همچنان تاکید کرد که انتخابات یگانه راه رسیدن به دمکراسی و پایان دادن به تفرقه و کشمکش‌های داخلی می ‌باشد. تشکیل حکومت مردمی باید با توافق و قناعت مردم صورت بگیرد.
از این رو باید انتخابات شفاف و درست در محور عدالت برگزار گردد.
ایتلاف ملی بزرگ، متشکل از جریانات و چهره های شاخص ملی و مردمی است که هدف از ایجاد آن همواره اصلاح نظام خوانده می شود نه تلاش برای دور زدن آن.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا