آخرین اخباراسلایدشوجهانسیاست

بحران تعطیلی دولت در امریکا ادامه دارد

رییس کنگره امریکا در نامه‌ای خطاب به رییس جمهور ترامپ گفته است که نمی‌تواند پیش از بازگشایی دولت فدرال این کشور سخنرانی خود را در کنگرده ایراد کند.

رییس کنگره امریکا در نامه‌ای خطاب به رییس جمهور ترامپ گفته است که نمی‌تواند پیش از بازگشایی دولت فدرال این کشور سخنرانی خود را در کنگرده ایراد کند.
به نقل از یورونیوز، در نامه نانسی پلوسی به دونالد ترامپ آمده است:«این نامه را می‌نویسم تا شما را مطلع کنم که مجلس نمایندگان صدور قطعنامه مشترک برای صدور اجازه ایراد سخنرانی «وضعیت اتحاد» را تا زمان بازگشایی دولت مد نظر قرار نخواهد داد.»
رییس جمهور امریکا قرار بود روز ۲۹ جنوری یعنی کمتر از یک هفته دیگر سخنرانی سالانه خود را در برابر اعضای کنگره ایالات متحده ایراد کند.
این در حالی است که صدور قطعنامه مشترک مجلس نمایندگان و سنا پیش از انجام این سخنرانی الزامی است.
دونالد ترامپ روز چهارشنبه اعلام کرد که قصد دارد روز ۲۹ جنوری با حضور در مجلس نمایندگان سخنرانی سالانه خود را در برابر اعضای کنگره ایراد کند. نانسی پلوسی پیش از این از رییس جمهور ایالات متحده خواسته بود سخنرانی خود را به تعویق بیندازد.
رییس جمهور امریکا خطاب به نانسی پلوسی نوشته بود:«برای کشور ما خیلی غم انگیز خواهد بود اگر سخنرانی «وضعیت اتحاد» به موقع طبق برنامه و مهمتر از آن در همان محل [همیشگی] صورت نگیرد.»
رییس مجلس نمایندگان در نامه روز چهارشنبه خود تاکید کرده است که مجلس نمایندگان آماده است تا پس از پایان تعطیلی دولت فدرال میزبان دونالد ترامپ باشد.
دولت فدرال ایالات متحده نزدیک به یک ماه است که به دلیل عدم توافق رهبران دموکرات‌ها در کنگره با دونالد ترامپ در مورد تامین بودجه ساخت دیوار در مرز مکزیک تعطیل شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا