آخرین اخبارافغانستاناقتصاد و توسعهزنان

برگزاری نمایشگاه سه‌روزه «زنان کار آفرین» در بلخ

خبرگزاری دید: نمایشگاهی با عنوان «زنان کار آفرین» در مزارشریف مرکز ولایت بلخ به هدف به نمایش گذاشتن توانایی و استعداد زنان مزاری برگزار شد.


نمایشگاه زنان کار آفرین روز یکشنبه(۱۰ میزان) افتتاح شده و تولید صنعت دستی زنان را در ۸۰ غرفه به نمایش گذاشت.
این نمایشگاه با حمایت مالی مرکز تعلیمی زنان (اویک) راه‌اندازی شده و هدف آن تبارز توانایی‌ها، مهارت‌های زنان، هماهنگی میان زنان تجارت‌پیشه و حمایت از زنان متشبث است.
احمدمسیح عظیمی برگزارکننده‌ این نمایشگاه می‌گوید: «در این نمایشگاه نزدیک به ۸۰ غرفه تولیدات زنان بلخی در بخش‌های خیاطی، گلدوزی، صنایع دستی، تولید لبنیات و کیک‌سازی به نمایش گذاشته شده است».
برخی از زنان متشبث که در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند با ستایش از این برنامه، از زنان دیگر می‌خواهند برای خودکفایی‌شان فعالیت‌های تجاری را آغاز کنند.
پیمانه یکی از این بانوان می‌گوید: «زنان دیگر هم به‌جای نشستن در خانه بیایند کار کنند تا در کنار حل مشکلات اقتصادی خانواده‌های‌شان، به خودکفایی برسند».
زهرا یکی دیگر از این زنان بر حمایت از زنان تجارت‌پیشه تأکید دارد و می‌گوید که «نباید هیچ تفاوتی میان زنان و مردان وجود داشته باشد‌».
در همین حال، برخی از شهروندان که برای بازدید به این نمایشگاه آمده‌اند، زنان را نیمی از پیکر جامعه دانسته و خواستار ایجاد سهولت‌ برای حضور فعال زنان در اجتماع هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا