آخرین اخبارجهانسیاست

تحولات منطقه؛ رییس جمهور ایران برای شاه و ولیعهد عربستان نامه فرستاد

خبرگزاری دید: در پی گسترش رابطه دیپلماتیک میان ایران و عربستان، خبرگزاری رسمی حکومت سعودی گزارش داده که ملک سلمان شاه و محمد بن سلمان ولیعهد این کشور از سوی رییس جمهور ایران دو نامه دریافت کرده‌اند.

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس)، امروز پنجشنبه (۲۳ سنبله) نوشت که «سلمان بن عبدالعزیز» شاه و «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی دو نامه جداگانه از «سید ابراهیم رییسی» رییس جمهور ایران در خصوص روابط دوجانبه و راه‌های تقویت آن در زمینه های مختلف دریافت کردند.

بر اساس این گزارش، «ولید بن عبدالکریم الخریجی» معاون وزیر خارجه عربستان سعودی به نیابت از «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه این کشور در جریان دیدار با «علی‌رضا عنایتی» سفیر ایران در ریاض، این دو نامه را دریافت کرد.

روزنامه سعودی عکاظ نیز با انتشار این خبر، نوشت: در جریان دیدار الخریجی و عنایتی، روابط دوجانبه میان تهران و ریاض و شیوه‌های تقویت آن در راستای منافع مشترک و موضوعات مورد اهتمام مشترک بررسی شد و در مراسم استقبال از سفیر جدید ایران در ریاض، «محمد المطرفی» مدیرکل اداره امور آسیایی نیز حضور داشت.

عنایتی که از هفته پیش پست جدیدش به عنوان سفیر ایران در عربستان سعودی را رسماً برعهده گرفته، پیشتر در گفت‌وگو با روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» چاپ لندن، تصریح کرده بود که پیش از سفر به عربستان سعودی با «سید ابراهیم رییسی» رییس‌جمهور ایران، دیدار داشته و وی از عنایتی خواسته تا تمام تلاش خود را برای تحکیم پیوندهای برادری و دوستی بین ایران و عربستان سعودی به کار گیرد و در مسیر توسعه روابط گام بردارد.

ایران و عربستان سعودی در ماه مارچ گذشته، پس از پنج دور مذاکره امنیتی در عراق و سه دور گفت‌وگو در عمان و وساطت‌های این دو کشور، در نهایت در پکن به توافق رسیدند تا روابط دیپلماتیک را از سر بگیرند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا