آخرین اخباراسلایدشوافغانستانایرانجنگجهانمنطقه

جبهه مقاومت‌ملی: پاسخ ایران به اسرائیل، اقدام دفاعی مشروع است

خبرگزاری دید: «جبهه مقاومت ملی افغانستان» به رهبری احمد مسعود حملات ایران علیه اسرائیل را «اقدام دفاعی مشروع» دانسته و امیدواری کرده است که اسرائیل از تشدید بیشتر درگیری‌ها خودداری کند. به‌گفته‌ی این جبهه، ایران براساس ماده‌ی ۵۱ منشور ملل متحد در پاسخ به حمله‌ی اسرائیل بر قنسولگری‌اش در دمشق، اقدام دفاعی انجام داده است.

«جبهه مقاومت ملی افغانستان» امروز (دوشنبه، ۲۷ حمل) با انتشار بیانیه ای گفته است: حمله‌ی دو هفته قبل به نمایندگی قنسولی ایران در دمشق خلاف تمام موازین بین‌المللی، به‌ویژه کنوانسیون ویانا بود.

حکومت طا-لبان نیز در قبال حملات ایران علیه اسرائیل موضع مشابه با «جبهه مقاومت ملی افغانستان» دارد و این حملات را اقدامات دفاعی مشروع خوانده است.

«جبهه مقاومت ملی افغانستان» در ادامه‌ی اعلامیه‌ی خود از اقدام اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد مبنی بر آتش‌بس فوری در غزه استقبال کرده و خواهان تجدید و تنفیذ عاجل آن شده است.

این جبهه از بررسی عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل متحد توسط شورای امنیت نیز استقبال کرده و گفته است که امیدوار است تا هرچه زودتر کشور فلسطین به صفت عضو کامل وظایف خود را در قبال حقوق حقه‌ی مردم فلسطین و قضایای منطقه و جهان آغاز کند.

در اعلامیه‌ی «جبهه مقاومت ملی افغانستان» آمده است که در خلای یک حکومت مشروع در کشور، سیاست همیشگی افغانستان را در قبال مردم فلسطین با قاطعیت بیشتر ادامه می‌دهد و حملات بی‌رحمانه‌ی اسرائیل را در نوار غزه محکوم و از مطالبات برحق فلسطینیان در چارچوب قطع‌نامه‌های سازمان ملل متحد حمایت می‌کند.

«جبهه مقاومت ملی افغانستان» از کشورهای اسلامی خواسته است تا در خصوص حل عادلانه‌ی مسأله‌ی فلسطین در یک همگرایی میان خود و جهان پیشگام شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا