آخرین اخبارافغانستانسیاست

سرور دانش:

حمله تروریستی بر مراسم سالیاد شهید وحدت ملی، حمله بر صلح است

سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری با نشر پیامی حمله بر مراسم سالیاد شهید مزاری را محکوم کرده، جنایت ضد بشری خوانده و آن را حمله بر وحدت ملی و صلح عنوان کرده است.

سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری با نشر پیامی حمله بر مراسم سالیاد شهید مزاری را محکوم کرده، جنایت ضد بشری خوانده و آن را حمله بر وحدت ملی و صلح عنوان کرده است.
به گزارش خبرگزاری دید، سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری در واکنش به حمله تروریستی بر مراسم سالیاد شهید مزاری در کابل، با نشر پیامی آن را محکوم کرده، جنایت ضد بشری خوانده و گفته است که این گونه حملات تروریستی حمله بر وحدت ملی و صلح است.
متن کامل پیام سرور دانش:
پیام استاد سرور دانش معاون دوم رییس جمهوری اسلامی افغانستان در محکومیت حمله بر مراسم سالگرد شهادت شهید وحدت ملی
با تاسف یک بار دیگر تروریست های خون آشام و دشمنان آرامش و امنیت مردم افغانستان بر مراسم بیست و پنجمین سالگرد شهادت شهید وحدت ملی استاد عبدالعلی مزاری در مصلای شهید مزاری در غرب کابل حمله تروریستی انجام دادند و بدین ترتیب بر پرونده ننگین و سیاه خویش افزودند. حمله بر محافل و مجالس ملی و مذهبی یک جنایت ضد بشری و نابخشودنی است که تنها از تروریست هایی بر می‌آید که شهید کردن شخصیت‌های ملی و قهرمانان این سرزمین هم چون شهید وحدت ملی دریغ نکردند و آنان را از ما گرفتند. حمله تروریستی امروز بر مراسم سالیاد شهادت شهید وحدت ملی، حمله بر صلح، حمله بر وحدت ملی، حمله بر مردمان ملکی و بی دفاع افغانستان و حمله بر پیروان شهید مزاری است.
اینجانب این حمله تروریستی و ضد انسانی را به شدت تقبیح کرده و از نیروهای امنیتی کشور جداً می‌خواهم که عاملان این حادثه شوم را هرچه زودتر شناسایی کرده و برای مردم افغانستان معرفی کنند و نیز به پنجه قانون بسپارند.
هم چنین این رویداد تلخ را برای همه مردم افغانستان به خصوص پیروان شهید وحدت ملی و بازماندگان شهدای امروز تسلیت می‌گویم و از خداوند بزرگ برای شهدا بهشت برین و برای مجروحان شفای عاجل استدعا دارم.
در حالی که کشور در این روزها در آستانه تحولات سرنوشت ساز قرار گرفته است و روند صلح بیش از هر زمان دیگر شتاب گرفته و امیدهای بسیار خلق گردیده است، تروریست ها و دشمنان آزادی و آرامش مردم افغانستان مذبوحانه تلاش می‌کنند تا بر تحولات آینده تاثیر منفی بگذارند. برای مردم افغانستان اطمینان می‌دهیم که دشمنان این سرزمین هرگز به مطامع و آرزوهای پلید شان دست نخواهند یافت.
نام شهید وحدت ملی و دیگر قهرمانان این سرزمین هم چنان چراغ راه آینده مردم ما و الهام بخش وحدت ملی، صلح و آرامش در این سرزمین خواهند بود و تروریست ها و حامیان آن ها آرزوهای ضد انسانی خویش را به گور خواهند برد.
سرور دانش
معاون دوم رییس جمهوری اسلامی افغانستان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا