آخرین اخباراقتصاد و توسعهمنطقه

در نخستین ماه سال ۲۰۱۷واردات نفت هند از ایران ۳ برابر افزایش یافت

بر اساس آمارهای کشتیرانی و گزارش موسسه«تامسون رویترز»، واردات نفت هند از ایران در ماه جنوری نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیش از سه برابر شده و به ۵۵۴۶۰۰ بشکه در روز رسیده است. به نقل از تسنیم، ایران قبلاً دومین تامین‌کننده عمده نفت هند بود، رتبه‌ای که پس از تحریم‌ها اکنون به عراق رسیده است. در ماه جنوری، ایران سومین تامین‌کننده بزرگ نفت هند پس از عربستان و عراق بود. واردات نفت هند از ایران پس از لغو تحریم‌ها به میزان قابل توجهی افزایش داشته است.
بر اساس آمارهای کشتیرانی و گزارش موسسه تامسون رویترز، واردات نفت هند از ایران در ماه جنوری نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیش از سه برابر شده و به ۵۵۴۶۰۰ بشکه در روز رسیده است.
در ده ماهه نخست سال مالی جاری، یعنی در فاصله ماه‌های اپریل و جنوری، هند روزانه ۵۳۲ هزار و ۸۰۰ بشکه نفت از ایران خریداری کرده، در حالی که این رقم در مدت مشابه یک سال قبل ۲۲۸ هزار و ۶۰۰ بشکه بوده است. متوسط نفت خریداری‌شده توسط هند از ایران در بازه زمانی اپریل تا جنوری، بالاترین رقم ثبت شده تاکنون بوده است.
پالایشگاه‌های هندی، از جمله«ریلاینس اینداستریز»، اداره‌کننده بزرگترن مجتمع پالایشگاهی جهان در جامناگار که در دوره تحریم‌ها خرید نفت از ایران را متوقف کرده بود، مجدداً به مشتری نفت ایران تبدیل شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا