آخرین اخبارجهانخبر های مهمسیاست

دولت بایدن متهم به گمراه کردن افکار عامه در روند خروج از افغانستان شد

خبرگزاری دید: رییس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان کانگرس امریکا وزارت خارجه بایدن را متهم به مانع تراشی و گمراه کردن افکار عامه در تحقیقات نسبت به روند خروج امریکایی‌ها از افغانستان کرده است.

مایکل مک‌کار رییس این کیمته این مطلب را در پاسخ به اظهارات ند پرایس سخن‌گوی وزارت امور خارجه‌ امریکا مبنی بر این‌که وزارت امور خارجه به‌ طور کامل با تحقیقات همکاری می‌کند، اظهار داشته است.

اما در بیانیه‌ مایکل مک‌کال که از سوی کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا منتشر شده، آمده است که وزارت امور خارجه همچنان به مانع‌تراشی در تحقیقات کمیته در مورد خروج از افغانستان ادامه می‌دهد و «ما آن را تحمل نخواهیم کرد».

او گفته است که مردم امریکا سزاوار پاسخ‌هایی در مورد خروج فاجعه‌بار از افغانستان هستند.

مایکل مک‌کال افزوده است: «این عقب‌نشینی لکه‌ای بر شهرت این دولت است و تلاش‌های این وزارت‌خانه برای پنهان‌کردن عدم شفافیت خود دلیل دیگری است که باید پاسخ‌ها را دریافت کنیم».

رییس کمیته‌ روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا پیشتر گفته بود که اگر وزارت امور خارجه‌ این کشور درباره‌ خروج از افغانستان اسناد ارائه نکند، برای آنتونی بلینکن وزیر خارجه‌ دولت بایدن احضاریه صادر خواهد شد.

کمیته روابط خارجی کنگره امریکا هفته‌ گذشته در آغاز تحقیقات خود درباره‌ چگونگی خروج امریکا از افغانستان، شهادت نظامیان امریکایی را شنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا