آخرین اخباراسلایدشوایرانپاکستانجهانخبر های مهممنطقه

رسانه پاکستانی: رئیس‌جمهور ایران برای تحکیم روابط دو جانبه به اسلام‌آباد سفر می‌کند

خبرگزاری دید: رسانه‌های پاکستان گزارش دادند ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران (سوم ثور) در سفری دو روزه به پاکستان می‌رود. این سفر بخشی از تلاش‌های دو کشور برای تعمیق روابط و همکاری‌هایشان است.طبق این گزارش، دو طرف همچنین در این سفر درباره مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله وضعیت افغانستان و موضوع فلسطین گفت‌وگو خواهند کرد.

روزنامه پاکستانی نیوز اینترنشنال امروز(۲۷ حمل) گزارش داد که ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران (۳ ثور) در سفری دو روزه عازم پاکستان می‌شود تا اولین رئیس دولتی باشد که بعد از نخست‌وزیری شهباز شریف در ماه گذشته به این کشور سفر می‌کند.

طبق این گزارش، منابع سفارت ایران شام گذشته( ۲۶ حمل) به این رسانه گفتند که برنامه این سفر هنوز به طور رسمی از سوی اسلام‌آباد و تهران اعلام نشده، اما برنامه سفر رئیس‌جمهور ایران به اسلام‌آباد نهایی شده و وزارت خارجه پاکستان نیز این سفر را تایید کرده است.

این سفر بخشی از تلاش‌های دو کشور برای تعمیق روابط و همکاری‌هایشان است.طبق این گزارش، تحولات اخیر و وضعیت امنیت منطقه‌ای از محورهای گفت‌وگوی ابراهیم رئیسی و شهباز شریف خواهد بود.

در گزارش نیوز اینترنشنال آمده است؛ آصف علی زرداری رئیس‌جمهور پاکستان هم قرار است میزبان ضیافتی رسمی به مناسبت حضور رئیسی باشد.این منابع گفتند که دستورکار سفر رئیس‌جمهور ایران شامل روابط دوجانبه، همکاری امنیتی، خط لوله گاز و توافقنامه تجارت آزاد (FTA) است.دو طرف همچنین در این سفر درباره مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله وضعیت افغانستان و موضوع فلسطین گفت‌وگو خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا