آخرین اخباراسلایدشوجهانسیاست

رییس جمهور ونزوئلا از یک سوء قصد جان به سلامت برد

مقام‌های ونزوئلا می‌گویند که چند هواپیمای کوچک بدون سرنشین بمب‌گذاری شده به یک مراسم «رژه نظامی» که در آن رییس‌جمهور این کشور نیز اشتراک کرده بود، حمله کردند.مقام‌های ونزوئلا می‌گویند که چند هواپیمای کوچک بدون سرنشین بمب‌گذاری شده به یک مراسم «رژه نظامی» که در آن رییس‌جمهور این کشور نیز اشتراک کرده بود، حمله کردند.
«‌خورخه رودریگز»، وزیر امنیت ملی ونزوئلا گفته است که در حالی که نیکولاس مادورو رییس‌ جمهور روز یکشنبه (۱۴ اسد) در حال سخنرانی در یک مراسم رژه نظامی بود، هواپیماهای بدون سرنشین حامل مواد منفجره در نزدیکی محل برگزاری این مراسم منفجر شد.
خورخه رودریگز این رویداد را تلاش برای حمله به رییس‌ جمهوری این کشور قلمداد کرد و گفت که «مادورو» و سایر اعضای دولت در جریان این حمله آسیبی ندیده‌اند.
به گفته این مقام ونزوئلایی، در پی انفجار این هواپیماهای بدون سرنشین، هفت سرباز زخمی شدند.
در تصاویر مخابره‌ شده از این مراسم پیدا است که «نیکلاس مادورو» رییس‌ جمهور ونزوئلا، وسط نطقش توقف می‌کند و او و دیگر افراد کنار او در جایگاه به جایی در آسمان نگاه می‌کنند. صدای مراسم هم در این مقطع قطع می‌شود.
بعد از آن در تصاویر تلویزیون دولتی ونزوئلا دیده می‌شود که ده‌ها سرباز از جای خود در صفوف رژه فرار می‌کنند.
کمی بعد مقام‌های ونزوئلا اعلام کردند که «این یک حمله هواپیمای بدون سرنشین بوده ولی نیکلاس مادورو، رییس‌ جمهور، آسیبی ندیده است.»
خود آقای مادورو ساعتی بعد از این واقعه جلوی دوربین تلویزیون دولتی ونزوئلا آمد و مخالفان راست‌گرای خود را متهم کرد که پشت این حمله بوده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا