آخرین اخبارافغانستانسیاست

سمنگانی:

ملا هبت‌الله رهنمود‌های مفیدی برای تطبیق شریعت در نشست قندهار صادر کرده است

خبرگزاری دید: انعام‌الله سمنگانی معاون سخنگوی طا-لبان در رشته توییتی گفته است که ملا هبت‌الله آخوندزاده در نشست کابینه در قندهار رهنمودهای مفیدی برای تطبیق خوب تر شریعت صادر کرده است.

ملا هبت‌الله

 

معاون سخنگوی طا-لبان صبح امروز پنج‌شنبه (۴ حمل) در رشته‌توییتی گفته است که در این جلسه رهبر طا-لبان به وزیران و مسئولان این گروه در مورد «کارهای ادارات و شعبه‌های مختلف، استحکام و تقویت بیشتر حکومت طا-لبان، برقراری نظم و دسپلین و حل مشکلات توصیه‌ها و هدایات لازم صادر کرده است».
به گفته‌ سمنگانی، در این نشست درباره‌ قوانین و اجراآت ادارات، تعامل با مردم، یافتن راه‌حل برای مشکلات اقتصادی، جمع‌آوری نیروهای طا-لبان و استخدام و تنظیم آن‌ها در ادارات امنیتی تصمیم‌هایی گرفته شده است.
جلسه کابینه‌ حکومت سرپرست طا-لبان به ریاست هبت‌الله آخوندزاده، رهبر این گروه در قندهار برگزار شد. این جلسه برای سه روز ادامه داشته است.
رهبر طالبان در نشست کابینه برای «عملی‌شدن خوب‌تر شریعت اسلامی» در کشور، رهنمودهای مشخصی به ارگان‌های مربوطه ارایه کرده است.
معاون سخنگوی طا-لبان گفته است که با عملی‌شدن این رهنمودها، احکام اسلامی به گونه‌ منظم و «خوب‌تر در جامعه تطبیق خواهد شد و تمام افغان‌ها زیر چتر احکام اسلامی، زندگی آرام و خوشحال خواهند داشت».
ملا هبت‌الله به وزیران و ‌مسئولان طا-لبان برای حفاظت اسلحه، وسایط دولتی و احتیاط با بیت‌المال نیز دستوراتی داده است.
در نشست کابینه‌ طا-لبان به کمیسیون اقتصادی این گروه به ریاست ملا برادر وظیفه سپرده شده است که برای رشد و رفاه اقتصادی افغانستان، سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی را جلب کند تا راه برای تولید برق، اعمار سرک‌ها و استخراج درست معادن هموار شود.
همچنین به کمیسیون اداری طا-لبان به ریاست مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری نخست‌وزیر طا-لبان وظیفه سپرده شده است تا برای اصلاح سیستم‌ اداری و رفع مشکلات در بخش‌ مالی و سایر بخش‌ها گام‌های لازم بردارد.
به همین ترتیب در جلسه‌ کابینه‌ حکومت سرپرست طا-لبان درباره‌ جمع‌آوری معتادان مواد مخدر و تداوی آنها و جلوگیری از خریدوفروش مواد مخدر بحث شده است.
گفته شده بود که این نشست به هدف حل یا کاهش اختلافات میان ملا عبدالغنی برادر معاون نخست‌وزیر طا-لبان، سراج‌الدین حقانی سرپرست وزارت داخله‌ و مسئول شبکه حقانی و مولوی محمد یعقوب مجاهد سرپرست وزارت دفاع و فرزند ملا محمد عمر – بنیان‌گذار طا-لبان- برگزار شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا