آخرین اخبارایرانخبر های مهمسیاستمنطقه

آیت‌الله نوری همدانی در دیدار با سفیر کشور:

ملت افغانستان نباید اجازه جولان دادن به امریکایی‌ها بدهد

آیت‌الله نوری همدانی از مراجعه تقلید شیعیان، در دیدار با عبدالغفور لیوال سفیر کشور ما در تهران گفته است که ملت افغانستان نباید اجازه جولان دادن به امریکایی ها بدهد چراکه هر جا اتحاد باشد قدرت خواهیم داشت.

آیت‌الله نوری همدانی از مراجعه تقلید شیعیان، در دیدار با عبدالغفور لیوال سفیر کشور ما در تهران گفته است که ملت افغانستان نباید اجازه جولان دادن به امریکایی ها بدهد چراکه هر جا اتحاد باشد قدرت خواهیم داشت.
به نقل از فارس، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی دیروز در دیدار سفیر کشور ما در ایران، با تاکید بر این که تمام مسلمانان جهان با هم برادرند اظهار کرد: در اسلام مرزهای جغرافیایی مطرح نیست و مسلمانان باید با دید محبت، الفت و برادری به یکدیگر نگاه کنند و در برابر کفار شدید و قوی باشند.
وی آگاهی از شرایط زمانه و عمل به وظایف را لازمه امروز امت اسلام دانست و گفت: امروز در شرایط خاصی دشمنان تهاجمات سنگینی علیه کشورهای اسلامی انجام می‌دهند و بر مسلمانان لازم است که در چنین شرایطی وحدت و اتحاد داشته باشند.
این مرجع تقلید با انتقاد از عدم اتحاد برخی کشورها در برابر دشمنان جامعه اسلامی تصریح کرد: قرآن کریم بر تمسک مسلمین به ریسمان اتحاد الهی و پرهیز از اختلافات تاکید می‌کند.
وی با اذعان به اینکه نباید اجازه داد که افغانستان مورد تاخت‌وتاز امریکا و صهیونیست‌ها باشد افزود: باید در افغانستان و کشورهای اسلامی اتحاد جدی وجود داشته باشد تا دشمن نتواند نفوذ کند، باید جلوی نفوذ دشمن را با انسجام بین مسلمین بگیریم و دشمن نباید جرئت کند که قدم در کشورهای اسلامی بگذارد.
آیت‌الله نوری همدانی ایران را در کنار ملت‌های مسلمان به ‌ویژه ملت افغانستان دانست و با تاکید بر اینکه نباید به دشمن میدان داد چراکه کفار در هر حالتی با ما دشمن هستند اظهار کرد: ما باید در همه جهت خود را تقویت کنیم و باقدرت ایمان و عقیده در برابر دشمن ایستادگی کنیم، ایران اسلامی باوجود همه سختی‌ها مقتدرانه و سرافراز در برابر دشمنان ایستاده است.
وی با تاکید بر این که دل دشمنان اسلام پر از کینه علیه امت اسلام است بیان کرد: دشمنان اسلام هیچ‌گاه نمی‌توانند دوست امت اسلام باشند و اگر هم در مواقعی لبخند می‌زنند برای فریب است تا زمانی ضربه خود را وارد کنند.
این مرجع تقلید با اشاره به پذیرفتن ۳ میلیون مهاجر افغانستانی در کشورش گفت: این حرکت ایران نشانه دوستی و عطوفت ما است، البته برخی اوقات امور خلاف اخلاق از طرفین به وجود می‌آید که باید برطرف شود اما باید از این ظرفیت دوستی به‌خوبی استفاده کرد.
وی با تاکید بر این که ملت و دولت افغانستان باید امریکایی‌ها را از خاک خود بیرون کنند خاطرنشان کرد: ملت افغانستان نباید اجازه جولان دادن به امریکایی ها بدهند چراکه هر جا اتحاد باشد قدرت خواهیم داشت اما اگر درگیر اختلاف باشیم قدرت‌ها از بین می‌رود، ملت افغانستان برادر ما است و ما در کنار مردم این کشور هستیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا