آخرین اخبارجهانسیاست

نشست مسکو؛ نماینده پاکستان بر تعامل جهان با طا-لبان تاکید کرد

خبرگزاری دید: صادق خان نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان در نشست مشورتی مسکو، بر تعامل جهان با طا-لبان تاکید کرد.


محمد صادق گفت که جامعه جهانی باید بدون «تعصب همکاری با مقامات افغانستان» را با در نظرداشت اولویت‌‌های افغانستان در نظر بگیرد.
نماینده پاکستان بر تداوم حمایت‌های بشردوستانه به افغانستان تاکید کرده و گفت که مطابق با قطع‌نامه ۲۶۱۵ شورای امنیت ملل سازمان متحد، کمک‌های بشردوستانه در محدوده تحریم‌ها قرار نمی‌گیرد.
نشست مشورتی مسکو درباره افغانستان با حضور نمایندگان دست کم ده کشور امروز چهارشنبه(۲۵ عقرب) آغاز شد.
محمدصادق خان در این نشست خواستار ایجاد توازن از سوی جامعه جهانی برای همکاری با طا-لبان شد و افزود که این همکاری باید با حمایت بشردوستانه مستمر از مردم افغانستان صورت بگیرد.
نماینده پاکستان در این نشست با تاکید بر این که نیازهای بشردوستانه افغانستان باید از هرگونه ملاحظات سیاسی دور نگهداشته شود تصریح کرد که جامعه جهانی باید بدون «تعصب همکاری با مقامات افغانستان» را با در نظرداشت اولویت‌‌ها در افغانستان در نظر بگیرد.
او افزود در مواردی که حکومت طا-لبان تعهد خود را برای مقابله با تروریزم و مبارزه با قاچاق مواد مخدر نشان بدهد این می‌تواند به عنوان پله‌های همکاری تلقی شود.
آقای صادق با اشاره به موج خشونت‌ها و وخامت وضعیت امنیتی در افغانستان طی ۱۶ماه گذشته گفت که حکومت فراگیری که جامعه جهانی از طا-لبان انتظار داشته برآورده نشده است.
او همچنین افزود که علی‌رغم تعهدات طا-لبان، حقوق زنان کاهش یافته و ردپای سازمان‌های تروریستی در افغانستان هنوز به طور کامل ریشه کن نشده است.
نماینده پاکستان با اشاره به هشدار برنامه غذایی جهان از خطر گرسنگی برای نیمی از جمعیت افغانستان، افزایش ۳۲ درصدی کشت مواد مخدر در افغانستان را نشان‌دهنده انتخاب‌های ناامیدانه‌ای دانست که مردم افغانستان برای زنده ماندن انجام می‌دهند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا