آخرین اخباراسلایدشوافغانستانحکومتخبر های مهمسیاست

هبت‌الله درکابل؛ چه خواهد شد؟

خبرگزاری دید: هبت الله آخوندزاده، رهبر طا-لبان و رئیس حکومت سرپرست افغانستان در سفری ناگهانی و اعلام نشده، روز چهارشنبه، ۲۶ ثور وارد کابل شده است. در این دیدار او با مقام های ارشد امنیتی گفتگو و توصیه هایی ارائه کرده است.

این سفر در حالی صورت می گیرد که پیش از این، والیان و فرماندهان حکومت سرپرست برای نشست سه روزه ای به کابل آمده اند.

روزنامه هشت صبح کابل، به نقل از منابع نزدیک به هبت الله، گزارش داده است که او در روز نخست حضور خود در کابل به مقام های ارشد حکومت سرپرست دستور داده است که املاک غصبی به مردم داده شود و توصیه نموده که به بازماندگان سیلاب های اخیر افغانستان کمک شود.

حامد کرزی و داکتر عبدالله نیز روز گذشته با یکدیگر ملاقات داشتند. قراین پیداست که حضور ملا هبت الله در کابل حتمی ست و دال بر تغییرات جدید در ساختار مقامات طا-لبان خواهد آمد.

همچنین به نقل از این منابع، او از اعضای حکومت خود خواسته است که از ازدواج های بیش از حد خودداری کنند.

این در حالی است که چندی پیش ازدواج یکی از فرماندهان طا-لبان برای چهارمین بار جنجال برانگیز شد.

هرچند تاکنون از انگیزه این سفر غیرمعمول و جزئیات آن اطلاعی در دست نیست، اما این دومین سفر هبت الله آخوندزاده از قندهار، پایگاه اصلی طالبان به کابل است. سفری که به نظر می رسد اهداف مهمی را دنبال می کند که پای عالی ترین مقام حکومت جدید افغانستان را به کابل کشانده است.

احتمال بر این است که سفر او در راستای فعال شدن نقش هبت الله آخوندزاده در امور مملکتی است که به معنای یکسری تغییراتی در کابینه حکومت سرپرست خواهد بود.

این دومین سفر، هبت الله آخوندزاده در نزدیک به سال گذشته به کابل است. سفر نخست او در سرطان ۱۴۰۱ صورت گرفته بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا