آخرین اخباراسلایدشوافغانستانسیاست

واکنش عبدالله به نشست مسکو؛ مالک روند صلح باید افغانستان باشد

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی در واکنش به برگزاری نشست صلح مسکو تاکید می‌کند که «مالک روند صلح» مردم افغانستان است.
آقای عبدالله در واکنش به رد آتش‌بس از سوی طالبان و جریان سازماندهی نشست مسکو، بر ماندگار بودن آرمان صلح مردم افغانستان و مالکیت روند صلح توسط مردم این کشور تاکید کرد.
او در خصوص رد پیشنهاد آتش‌بس از سوی طالبان گفت:« دولت افغانستان بنا بر خواست و آرزوی مردم افغانستان، آتش‌بس مشروط سه ماهه اعلام کرد، اما این تقاضای آتش‌بس مردم افغانستان و رهبری حکومت وحدت ملی از سوی طالبان رد شد؛ ولی تلاش‌ها برای رسیدن به این آرزو همچنان باقوت باقی است.»
حکومت افغانستان در آستانه عید قربان آتش‌بس مشروط سه ماهه را اعلام کرد؛ اما این آتش‌بس از سوی طالبان رد شد.
از سویی هم، رییس اجرایی در مورد نشست مسکو گفت:« بحث‌هایی در مورد چارچوب مذاکرات صلح مسکو جریان دارد و ما کاملاً این روند را دنبال می‌کنیم و از کوشش‌های صادقانه هر کشوری برای تامین صلح افغانستان استقبال می‌کنیم؛ ولی باید صاحب و مالک این پروسه افغانستان باشد.»
آقای عبدالله تاکید کرد که ضرورت تامین صلح را بیشتر از همه، مردم افغانستان احساس می‌کنند و رسیدن به صلح هم خواست اساسی مردم است.
این در حالی است که قرار است نشست صلح مسکو با اشتراک طالبان و کشورهای همسایه افغانستان به تاریخ چهارم ماه آینده میلادی برگزار شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا