اسلایدشوجهان

ویکی‌لیکس درباره سازمان سیاه، اسناد منتشر کرد

سازمان غیرانتفاعی «ویکی‌لیکس» اسناد محرمانه‌ای را منتشر کرده که حاوی روش‌های سازمان اطلاعات مرکزی امریکا( سیا) در شنود و هک تلفن‌ها و دیگر ابزارهای ارتباطاتی است.
به نقل از صدای امریکا، در بخشی از هزاران سندی که روز سه‌شنبه ۱۷ اسفند ماه از سوی WikiLeaks منتشرشده، اشاره می‌شود به این‌که سازمان اطلاعات مرکزی امریکا، سیا، در مشارکت با دیگر سازمان‌های اطلاعاتی امریکا و دیگر کشورها، موفق شده تا با هک‌کردن تلفن‌های همراهی که از نرم‌افزار گوگل اندروید استفاده می‌کنند، از لایه‌های رمزگذاری‌شده اپلیکیشن‌های محبوبی چون واتزپ، تلگرام، و سیگنال، عبور کرده و به محتوای پیام‌های رود و بدل شده، دسترسی پیدا کند.
شرکت گوگل هنوز واکنشی رسمی به این خبر منتشر نکرده، اما گفته است که تحقیقاتی را در این‌باره آغاز کرده است.
سازمان ویکی‌لیکس که تحت مدیریت« جولیان آسانژ» فعالیت می‌کند، گفته است، انتشار این اسناد مربوط به قابلیت سازمان سیا در هک ابزارهای ارتباط جمعی، تنها اولین مورد از سری اسنادی است که بزودی منتشر خواهند شد و مهارت و ظرفیت کامل سازمان سیا در این حیطه را کاملاً افشا خواهد کرد.
سازمان ویکی‌لیکس می‌گوید، منبع افشای این اسناد محرمانه جدید آنها را به این دلیل منتشر کرده که معتقد است باید گفتمانی ملی آغاز شود درباره این‌که آیا قابلیت‌های سازمان اطلاعات مرکزی امریکا در هک ابزارهای ارتباطاتی از حیطه اختیارات و وظایف این سازمان فراتر رفته است یا نه.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا