آخرین اخباراسلایدشوایرانپاکستانجهانخبر های مهمسیاست

عمران‌خان:

پاکستان و ایران آمادۀ کمک به روند صلح افغانستان است

نخست‌وزیر پاکستان شام روز گذشته (یکشنبه ۱ ثور) برای گفت‌وگو با مقام‌های ایران، به تهران رفت. عمران‌ خان و حسن روحانی پس از چاشت امروز در یک نشست خبری مشترک شرکت کردند.
به نقل از ایرنا، عمران ‌خان نخست‌وزیر پاکستان در این نشست خبری گفته، اسلام‌آباد و تهران خواهان برقراری صلح در افغانستان هستند و از تلاش‌ها در این راستا پشتیبانی می‌کنند.
خان، در این نشست خبری‌ گفت که پاکستان و ایران از چهار دهه جنگ در افغانستان متأثر شده‌اند که مهاجرت بیش از ۲٫۷ میلیون شهروند افغانستان به پاکستان و سه میلیون دیگر به ایران بخشی از آن است.
نخست‌وزیر پاکستان تأکید کرد که اگر صلح در افغانستان تأمین شود، شرایط در این کشور تغییر خواهد کرد و نیز روابط تجارتی میان افغانستان و پاکستان بهتر خواهد شد.
عمران‌خان افزوده:«این خواست کشورهای ما است که در افغانستان صلح باشد. ما با هم‌دیگر هم‌کاری خواهیم کرد تا یک راه حل سیاسی برای مشکل افغانستان پیدا شود. اگر صلح در افغانستان برقرار شود، نه تنها مردم افغانستان که چهل سال جنگ را پشت‌سر گذشتانده‌اند راحت خواهند شد که در بخش بازرگانی ایران و پاکستان نیز کمک کننده خواهد بود.»
در همین حال، حسن‌روحانی رییس‌ جمهور ایران نیز گفت که در دیدارش با عمران‌خان، دربارۀ کمک به روند صلح افغانستان نیز گفت‌وگو کرده‌ است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا