آخرین اخبارافغانستانسیاست

پیروان تمام مذاهب در انجام مراسم دینی خود آزاد هستند/ حرکت امام حسین برای زندگی اسلامی بود

مقام طا-لبان:

خبرگزاری دید: شیرمحمد عباس ستانکزی معاون سیاسی وزارت خارجه طا-لبان می‌گوید که قیام امام حسین حرکتی در جهت زندگی آزاد و اسلامی بود و راهنمای مسلمین است.

پیروان تمام مذاهب در انجام مراسم دینی خود آزاد هستند/ حرکت امام حسین برای زندگی اسلامی بود

معاون سیاسی وزارت خارجه طا-لبان روز گذشته(دوشنبه ۱۷اسد) در مراسم عاشورای حسینی در کابل گفت رویکرد ما آزادی مذاهب در تجلیل مراسم مذهبی پیروان مذاهب است.
ستانکزی در این مراسم گفت: سیاست امارت اسلامی این است که همه مذاهب در افغانستان، حتی اقلیت‌های غیردینی، در تجلیل مراسم مذهبی خود آزاد هستند.
وی افزود: مسائل مربوط به آداب و رسوم مردم، به شرطی که مخالف شریعت نباشد، آزاد است.
معاون سیاسی وزارت خارجه طا-لبان با پایبند خواندن هیئت حاکمه به آزادی رسانه‌ها و فراگیر بودن حکومت گفت: انتقاد سالم در چارچوب شریعت اسلامی آزاد است. اکنون همه رادیوها و تلویزیون‌ها حالا آزاد هستند. هدف همه ما حکومت بر اساس شریعت اسلامی است که همه مردم خود را در آن ببینند و هر کس فکر کند که این حکومت از اوست.
وی با اشاره به کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر در حملات اخیر به عزاداران حسینی در کابل، گفت: عاشورای حسینی را تسلیت می‌گوییم، خداوند شهدای روزهای اخیر در کارته سخی و دشت برچی را قبول کند و نباید اجاره دهیم که دشمنان از این وقایع سوء استفاده کنند.
ستانکزی ادامه داد: ما از برکت جهاد رسول الله و اصحابش در صدر اسلام حالا مسلمان هستیم. باید برای آبادی کشور دست به دست هم دهیم، باید تلاش کنیم تا کشور روی پای خود بایستد، مشکلات را باید خودمان حل کنیم.
معاون وزارت خارجه طا-لبان با اشاره به قیام امام حسین گفت: «حرکت امام حسین برای یک زندگی آزاد و اسلامی بود و یک راهنما برای ماست».
وی با تأکید بر لزوم وحدت بین مردم افغانستان گفت: ما که توانستیم سه ابرقدرت را شکست دهیم، باید بتوانیم اقتصاد خود را هم درست کنیم و دست نیاز به دیگران دراز نکنیم. برادران ما در سوریه و یمن و عراق و فلسطین هم امید دارند که مانند ما بر امریکا پیروز شوند.
این در حالی است که تجلیل از عاشورا در فضای کاملاً محدود، بدون اتصال انترنت و در داخل تکیه‌خانه‌ها برگزار شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا