آخرین اخباراسلایدشوجهانسیاست

کاخ سفید از دستور بایدن برای تدارکات لازم در صورت شکست مذاکرات با ایران خبرداد

خبرگزاری دید: سخنگوی کاخ سفید با اشاره به مذاکرات هسته‌ای با ایران گفته که جو بایدن رییس جمهور امریکا دستور داده تا «زمینه‌چینی لازم» در صورت شکست تلاش‌های دیپلماتیک انجام شود.

به نقل از یورونیوز، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه (۱۸قوس) در سخنان خود گفت که با توجه به «پیشرفت مداوم» برنامه‌ هسته‌ای ایران رییس جمهور از تیم خود خواسته است تا تدابیر لازم را در صورت شکست گفت‌وگوها اتخاذ کند.
سخنگوی کاخ سفید، وضع تحریم‌های بیشتر علیه ایران را از جمله اقداماتی دانست که امریکا در صورت شکست مذاکرات انجام خواهد داد.
وی با این حال گفت که ما یک مسیر دیپلماتیک را پیشنهاد کرده‌ایم و این مسیر همچنان باز است.
مذاکرات برای احیای برجام که دور هفتم آن جمعه گذشته پس از پیشنهادهای جدید ایران متوقف شده بود، روز پنجشنبه از سر گرفته شد. کشورهای حاضر در مذاکرات قرار بود موارد پیشنهادی ایران را با پایتخت‌های خود درمیان بگذارند. فرانسه و آلمان با مخالفت با پیشنهادهای ایران، آن‌ را غیرقابل قبول توصیف کردند.
ایران در ماه‌های اخیر برنامه هسته‌ای خود را به‌طور قابل توجهی افزایش داده و دسترسی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را محدود کرده است.
ایران: در وین هستیم تا به یک توافق خوب برسیم
همزمان با از سرگیری دوباره مذاکرات حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران پنجشنبه‌شب در صفحه اینستاگرام خود نوشت که «ما همه در وین هستیم تا مذاکره کنیم و به یک توافق خوب برسیم».
وی تاکید کرد که طرف‌های غربی باید بدانند که در هشت سال گذشته «به اندازه کافی حرف زده شده و وعده بی‌عمل داده‌اند. وی افزود که امروز وقت عمل و ما برای رسیدن به توافقی جدی و خوب تلاش می‌کنیم».
وی در عین حال تصریح کرد: «تردید داریم که آیا طرف غربی اصولاً آماده رفع تحریم‌ها است یا اینکه صرفاً به دنبال رفع یکطرفه نگرانی‌های خود است».

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا