آخرین اخباراسلایدشوافغانستانسیاستمنطقه

کرزی به ایران رفت/غنی به هند می‎رود

در حالی که قرار است اشرف غنی به هند برود، حامد کرزی رییس‎جمهور سابق کشور به تهران رفته است.بر اساس گزارش‎های منتشر شده در رسانه‎های هندی، همزمان با سفر رکس تیلرسون وزیر خارجه امریکا به هند، رییس‎جمهور غنی نیز وارد دهلی نو خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری دید و به نقل از انی‎نیوز، قرار است همزمان با سفر وزیر خارجه امریکا به هند، رییس‎جمهور غنی نیز به آن کشور برود و با مقام‎های ارشد هندی روی مسایل امنیت منطقه و بازسازی کشور صحبت کند.
پس از اعلام راهبرد جدید امریکا در مورد افغانستان که در آن نقش هند پر رنگتر از پیش شده است این سومین بازدید مسئولان حکومت وحدت ملی از دهلی نو خواهد بود.
پیش از این، رییس اجرایی و وزیر خارجه کشور در سفرهای جداگانه به دهلی نو رفته بودند.
در حالی که قرار است اشرف غنی به هند برود، حامد کرزی رییس‎جمهور سابق کشور به تهران رفته است.
گفته شده که آقای کرزی برای شرکت در کنفرانس ایران و مناطق پیرامونی آن به آن کشور رفته است.
رییس‎جمهور پیشین کشور پیش از سفر به تهران به روسیه رفته و در آن جا گفته بود که امریکا در افغانستان شکست خورده است.
سفر مقام‎های حکومت وحدت ملی بیشتر در راستای جلب همکاری‎های منطقه‎ای موازی راهبرد جدید امریکا صورت می‎گیرد، ولی سفر آقای کرزی به روسیه و ایران که از مخالفان و منتقدان جدی حضور امریکا در منطقه هستند، از اهمیت ویژه‎ای برخوردار است.
گمان می‎رود که این سیاستمدار افغان برای هماهنگ کردن تلاش‎های کشورهای مخالف حضور نظامی امریکا در افغانستان، چانه‎زنی‎های زیادی داشته و قرار است با مقام‎های ایرانی نیز روی این موضوع مذاکره داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا