آخرین اخباراجتماعافغانستاناقتصاد و توسعهتصاویر هفتهگزارش

نمایشگاه کشاورزی کابل؛ از حضور گسترده مردم تا ۲۰ میلیون افغانی فروش+عکس

در نمایشگاه بهاری تولیدات زراعتی در «بادام‌باغ» کابل که از سوی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری راه‌اندازی شده بود، به ارزش ۲۰ میلیون افغانی محصولات زراعتی و تولیدات داخلی به فروش رسید.به گزارش خبرگزاری دید، در این نمایشگاه ۲۳۶ غرفه ایجاد شده بود و در این غرفه‌ها افزون بر محصولات زراعتی، صنایع دستی بانوان و تجهیزات میکانیزه‌سازی زراعت نیز به فروش می‌رسید.
در این نمایشگاه، بیش‌ترین ارزش پولی فروش را زعفران، عسل و روغن داشت.
در میان همه‌‌ غرفه‌های این نمایشگاه ۳۰ غرفه از اتاق‌های تجارت زنان افغانستان، ۲۴ غرفه از صنایع دستی و دیگر غرفه‌ها مربوط به تولیدات زراعتی بود.
هم‌چنان تعهد خریدهایی به ارزش ۵۰ میلیون افغانی میان تولیدکننده‌گان حاضر در نمایشگاه و تاجران به امضا رسید.
این نمایشگاه برای سه روز و از سوی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری راه‌اندازی شده بود. آغاز این نمایشگاه با دوم حمل، روز دهقان و مراسم با شکوه تجلیل از این روز همراه بود.
بر بنیاد آمارهای جمع‌بندی شده، در جریان سه روز از این نمایشگاه ۱۱۰ هزار تن دیدار کرده‌اند.
در همین حال شماری از تولیدکنند‌گان در این نمایشگاه، از مدیریت خوب نمایشگاه ستایش کردند و گفتند که با استقبال خوبی مواجه شده‌اند.
سیماگل که در این نمایشگاه گیاهان طبی، سرمه‌ سنگی و قروت می‌فروخت، می‌گوید: «بسیار نمایشگاه خوب بود، ما توانستیم در این نمایشگاه در پهلوی این که تولیدات‌مان را بفروشیم، برای تبلیغات محصولات‌مان از آن استفاده کنیم.»
هم‌چنان احمدالله که شرکت‌شان روغن پنبه‌دانه تولید می‌کند، با ابراز خوشحالی از حمایت وزارت زراعت گفت که آنان در این نمایشگاه فروش خوبی داشته‌اند.
در نمایشگاه بهاری وزارت زراعت که در فارم بادام‌باغ کابل راه‌اندازی شده بود،‌ افزون بر تجلیل از روز دهقان و به نمایش‌گذاشتن تولیدات، برنامه‌های سرگرمی و موسیقی نیز اجرا شد که مورد استقبال بازدیدکنند‌گان قرار گرفت. از هوتل‌های سیار و فروشگاه‌های کوچک بانوان، در کنار گیاهان طبی و میوه‌ خشک، نیز استقبال خوبی شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا