آخرین اخبارجهانسیاست

۵ شهروند تاجیکستان به اتهام عضویت داعش در آلمان محکوم شد

خبرگزاری دید: دادگاهی در آلمان ۵ شهروند تاجیکستان را به اتهام عضویت در گروه داعش به حبس درازمدت محکوم کرد. این شهروندان تاجیکستان روز سه‌شنبه، ۱۰ جوزا محاکمه و محکوم شده‌اند.


دادگاه شهر دوسلدورف آلمان گفته ‌است این افراد همه شهروندان تاجیکستان ‌اند که از یک عضو ارشد شاخه خراسان داعش در افغانستان دستور می‌گرفتند.
این افراد بین ۲۵ تا ۳۴ سال سن دارند و هرکدام آنان به حبس طولانی‌مدت محکوم شده‌ است.
بربنیاد گزارش‌ها، سنت‌الله که نام کامل‌اش به دلیل قانون حریم خصوصی آلمان ذکر نشده، به طولانی‌ترین حبس (۹ سال و ۶ ماه) محکوم شده ‌است. وی همچنین به طراحی کشتن یک مرد که اظهارات تندی در مورد اسلام داشته، محکوم شده‌ است؛ اما حمله‌اش توسط مقامات خنثی شد.
چهار مرد دیگر،‌ هرکدام به خاطر عضویت در داعش بین هشت سال و شش ماه تا ۴۴ ماه زندان محکوم شده‌اند. شماری از این افراد به دلیل دست‌داشتن در طراحی یک قتل قراردادی در آلبانیا محکوم شده‌اند، قتل قراردادی که بعدها از آن انصراف داده‌اند.
این دادگاه سال گذشته نیز یک مرد دیگر به نام رافسان را به خاطر عضویت و سهم‌گرفتن در ایجاد شبکه داعش و حمایت از پلان دو حمله در آلمان به هفت سال زندان محکوم کرده ‌بود.
این در حالی ‌است که تاجیکستان کشوری در همسایگی افغانستان، بارها نگرانی خود را در مورد جنگ و ناامنی در افغانستان و گسترش و نفوذ گروه‌های تندرو از این کشور به تاجیکستان ابراز کرده‌ است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا