آخرین اخبارافغانستان

۶ خبرنگار در پکتیا ربوده شد/ طالبان: اشتباه شده و آزاد می‌شوند

منابع امنیتی در ولایت پکتیا گزارش کرده‌اند که شش خبرنگار محلی این ولایت از سوی افراد ناشناس در مربوطات ولسوالی زرمت ولایت پکتیا ربوده شده‌ است. گروه طالبان با نشر اعلامیه مسئولیت ربودن این خبرنگاران را به دوش گرفته، ولی تاکید کرده اشتباه شده و به زودی رها می‌شوند.

منابع امنیتی در ولایت پکتیا گزارش کرده‌اند که شش خبرنگار محلی این ولایت از سوی افراد ناشناس در مربوطات ولسوالی زرمت ولایت پکتیا ربوده شده‌ است. گروه طالبان با نشر اعلامیه مسئولیت ربودن این خبرنگاران را به دوش گرفته، ولی تاکید کرده اشتباه شده و به زودی رها می‌شوند
به گزارش خبرگزاری دید، شاه‌محمود آرین سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت پکتیا به رسانه‌ها گفته که این خبرنگاران عصر روز گذشته (جمعه، ۱۵ سنبله) پس از آن ربوده شده‌اند که می‌خواستند برای شرکت در یک کارگاه آموزشی به شهر گردیز، مرکز ولایت پکتیا بروند.
آقای آرین افزوده است که افراد ربوده‌شده خبرنگاران رادیو کلید، رادیو یاران، رادیو میلمه، رادیو تلویزیون ملی و صدای پشتون بودند. او گفت که تاکنون از سرنوشت افراد ربوده‌شده خبری در دست نیست.
در همین حال، سردارولی تبسم سخنگوی فرماندهی پولیس پکتیا می‌گوید که این رویداد در ساحه‌ این ولایت رخ نداده است. سخنگوی پولیس پکتیا اما می‌گوید که محل دقیق رویداد «سورکی» تنها دو کیلومتر با ولسوالی زرمت پکتیا فاصله دارد.
ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان می‌پذیرد که این خبرنگاران از سوی این گروه گرفتار شده‌اند، اما به گفتۀ او این کار اشتباهأ صورت گرفته و خبرنگاران به‌زودی آزاد خواهند شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا