آخرین اخبارافغانستاناقتصاد و توسعهگزارش

صنعت زنبورداری در هرات افزایش یافته است!

رییس اداره زراعت از قاچاق غیر قانونی عسل و زعفران از کشور خارج ابراز نگرانی کرد و آن را تهدید جدی در برابر محصولات وطنی دانست.


مسئولان محلی هرات از افزایش ده درصدی صنعت زنبورداری در سال روان در این ولایت خبر دادند.
به گزارش خبرگزاری دید، عبدالصبور رحمانی رییس اداره زراعت هرات ضمن ارائه دستاوردهای ربع اول سال مالی اداره¬اش در مرکز مطبوعات مقام ولایت، گفت:« صنعت زنبورداری در ولایت هرات نسبت به سال گذشته ده درصد افزایش یافته است.
رییس اداره زراعت از قاچاق غیر قانونی عسل و زعفران از کشور خارج ابراز نگرانی کرد و آن را تهدید جدی در برابر محصولات وطنی دانست.
آقای رحمانی همچنان از تطبیق چهل پروژه در سکتور زراعت و مالداری در دوسال آینده خبر داد و خاطر نشان ساخت که در سال روان خورشیدی ۶۷ تُن پیاز زعفران به ولسوالی¬های غوریان و گذره توزیع و کشاورزان بی¬بضاعت را تحت پوشش قرار داده است.
در ادامه، رییس زراعت هرات از توانمند سازی بانوان و برنامه¬های مختلف مصئونیت غذایی، توزیع دو ۲۸۷ میلیون افغانی پول قرضه برای متشبثین، فعالیت یازده فارم ماهی پروری، توزیع دستگاه¬های معیاری و صندوق¬های پیشرفته زنبور، حمایت زنان دهقان، تجهیز نخستین لابواتوار عسل، فراهم آوری تسهیلات صدور انگور به خارج از کشور، اعمار دیوار محافظوی فارم اردوخان، کشت شالی به روش قطاری، احداث کشمش خانه¬ها، ساخت کانال¬های آبیاری و ایجاد باغات میوه برای رشد و حمایت از دهقانان را از جمله کلیدی¬ترین کارهای این اداره عنوان کرد.
در همین حال، جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات از اراده قوی مسئولان زراعت در جهت رشد صنعت مالداری تمجید نمود و ایجاد شوراهای زنان را در برخی از ولسوالی¬ها به خاطر تقویت و رشد بیشتر توانایی بانوان ارزنده دانست.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا