آخرین اخبارافغانستانسیاست

سرور دانش برگزاری انتخابات را «نه» به «امارت» و دیکتاتوری خواند

محمد سرور دانش می‌گوید که کمیسیون‌های انتخاباتی مکلف هستند که از آرای مردم به خوبی صیانت کرده و نتایج را به گونه شفاف و مطابق قانون اعلام نمایند و همه جوانب هم باید به آن احترام بگذارند.

محمد سرور دانش می‌گوید که کمیسیون‌های انتخاباتی مکلف هستند که از آرای مردم به خوبی صیانت کرده و نتایج را به گونه شفاف و مطابق قانون اعلام نمایند و همه جوانب هم باید به آن احترام بگذارند.
به گزارش خبرگزاری دید، محمد سرور دانش معاون تیم دولت‌ساز در پیامی گفته است که انتخابات ششم میزان ۱۳۹۸ قبل از هر چیز پاسخ مثبت مردم افغانستان به دمکراسی، جمهوریت و نظام سیاسی مبتنی بر انتخابات و نه گفتن به «امارت» و «اداره موقت» و سیستم‌های دیکتاتوری و غیر قانونی دیگر بود که از این جهت به یکایک مردم عزتمند کشور صمیمانه تبریک می‌گوید.
دانش افزود: این انتخابات شکست طالبان، پیروزی مردم افغانستان و حکومت و نظام مردم‌سالار و شهامت نیروهای دفاعی و امنیتی کشور را یک بار دیگر به نمایش گذاشت. به بازوان پرتوان سربازان شجاع و دلیر و صاحب منصبان غیور و با تدبیر خود بوسه می‌زنم و این موفقیت را برای شان تبریک می‌گویم.
وی تصریح کرد: مردم هزاره‌جات و مناطق مرکزی با میزان بسیار بالای مشارکت زنان و مردان خود افتخار دیگری آفریدند و یک بار دیگر شعور بالای سیاسی و وفاداری خود به پروسه‌های ملی و مدنی را به‌نمایش گذاشتند. به یکایک این مردان و زنان فهیم، آگاه و باغیرت افتخار می‌کنم و قطع نظر از این که به کدام تیم رأی داده اند، دست همگی شان را می‌بوسم.
دانش اظهار داشت: از کمیسون‌های انتخاباتی نیز صمیمانه تشکر می‌کنم که علی‌رغم همه مشکلات و نارسایی‌ها، از همه توان و تلاش خود کار گرفتند که انتخابات شفاف‌تری را برگزار کنند و اکنون کمیسیون‌ها مکلف هستند که از آرای مردم به خوبی صیانت کرده و نتایج را به گونه شفاف و مطابق قانون اعلام نمایند و همه جوانب هم باید به آن احترام بگذارند.
محمد سرور دانش گفت: افغانستان اکنون یک گام موفقیت دیگری را برداشت و ما همگی فصل نوی را آغاز خواهیم کرد و لازم است که همگی رقابت‌های انتخاباتی را به کنار گذاشته و برای بهروزی و شکوفایی وطن خود از هیچ کوششی دریغ نورزیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا