آخرین اخباراسلایدشوافغانستانسیاست

پایان عملیات چاربولک؛ طالبان جهنم را تجربه کردند!

 

ناوقت روز گذشته عملیات چاربولک که از سوی سترجنرال عطا محمد نور رییس اجرایی جمعیت اسلامی رهبری می‌شد به پایان رسید و ساحات ولسوالی‌های چاربوک و چمتال بلخ و ولسوالی فیض‌آباد آقچه ولایت جوزجان پاکسازی شد.
به گزارش خبرگزاری دید، در این عملیات که از چند روز به این‌سو از سوی نیروهای مردمی و فرماندهان نزدیک به سترجنرال عطا محمد نور پیش برده می‌شد، بیش از ۱۵۰ طالب کشته و بیش از ۲۰۰ نفر دیگر زخمی شد.
گفته شده که در این عملیات برعلاوه تلفات سنگین بر طالبان، مقدار زیادی مهمات و اسلح سبک و سنگین این گروه نیز به دست مدافعان افتاده است.
همچنان گزارش شده است که برخی از مدافعان و نیروهای وفادار به جنرال عطا محمد نور نیز در این عملیات تلفات داده‌اند.
به باور کارشناسان، هرچند جنرال عطا محمد نور اکنون مسئولیت رسمی در حکومت ندارد، ولی برای تامین امنیت بلخ و شمال دست به کار شده و رهبری این عملیات را به دوش گرفت.
در این عملیات نیروهای مردمی و دولتی زیر رهبری سترجنرال عطا محمد نور علیه تحرکات طالبان در ولسوالی‌های چاربولک، چمتال و ولسوالی فیض‌آباد ولایت جوزجان عملیات کردند که در نتیجه آن این مناطق به صورت کامل پاکسازی شد.
گفتنی است که در این عملیات، طالبان از ولایات فاریاب، جوزجان و سرپل برای ناامن سازی ولایت بلخ بسیج شده بودند که با پاسخ قاطع عطا محمد نور و افراد زیردستش مواجه شدند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا