آخرین اخبارافغانستانسیاست

علمای راستین علیه پدیده خشونت و افراطیت موضع صریح و قاطع بگیرند

شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان:

خبرگزاری دید: شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان در واکنش به انفجار روز جمعه در مسجد گازرگاه هرات می‌گوید که علمای راستین باید در برابر پدیده زشت خشونت و افراطیت موضع بگیرند و نگذارند که از نام دین اسلام استفاده شود.


این شورای در اعلامیه‌ای که روز شنبه (۱۲سنبله) منتشر کرده، نسبت به انفجار در مسجد جامع گازرگاه هرات واکنش داشته است.
در اعلامیه شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان نوشته شده: شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان در حالی که حمله تروریستی بر مسجد جامع گازرگاه هرات و وقوع سایر رویدادهای تروریستی، ظلم، شکنجه، تجاوز، بی‌عدالتی و به صورت ویژه ترورهای هدفمند علمای دینی میانه‌رو، کارمندان حکومت پیشین، شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی و متنفذ جامعه را به شدت محکوم می‌کند، تاکید می‌نماید که ترویج سازمان یافته روز افزون تفکر افراطی، نفرت پراکن و تروریستی در افغانستان، از علمای صادق و راستی کشور می‌طلبد تا با در نظرداشت مسئولیت دینی و تاریخی خویش علیه این پدیده زشت که بنا بر تجربه‌های عینی حتا در برابر ترویج کنندگان و حامیان خودش نیز رحم نکرده و نمی‌کند، موضع صریح و قاطع بگیرند.


شورای مقاومت ملی برای نجات همچنان در اعلامیه‌اش تاکید کرده که نباید اجازه داده شود که گروه‌های افراطی از نام اسلام استفاده ابزاری کنند.
روز گذشته انفجار در مسجد گازرگاه هرات ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت. در این انفجار مولوی مجیب انصاری از حامیان طالبان نیز کشته شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا