آخرین اخبارافغانستانخبر های مهمدولت فراگیرسیاست

اتحادیه اروپا: صلح و ثبات افغانستان نیازمند گفت‌وگوی ملی و فراگیر است

خبرگزاری دید: نماینده ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان می‌گوید که وضعیت بشری، حقوق بشر و تهدید روزافزودن گروه‌های تروریستی نگران‌کننده است.

توماس نیکلاسن نماینده ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان به تازگی در چند رشته توییت نسبت به وضعیت حقوق بشری و تهدید روزافزودن گروه‌های تروریستی در افغانستان ابراز نگرانی کرده و آغاز گفت‌وگوی ملی و معتبر و فراگیر را برای برقراری صلح و ثبات در این کشور ضروری دانست.

نیکلاسن نوشته است: صلح و ثبات در افغانستان نیازمند گفت‌وگوی ملی معتبر و فراگیر به سوی نظام مبتنی بر قانون اساسی با ساختار سیاسی نمادین و فراگیر است.

وی افزوده است که نظارت مبتنی بر واقعیت از وضعیت حقوق بشر توسط ریچارد بنت گزارش‌گر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشری مردم افغانستان حیاتی است، زیرا شمار روزنامه‌نگاران و دیپلمات‌ها که از وضعیت افغانستان گزارش دهند، کم‌تر شده و نهادهای مستقل ملی حقوق بشر مسدود یا فعالیت‌های خود را متوقف کرده است.

نماینده اتحادیه اروپا گزارش بنت را نقطه شروع عینی برای گفت‌وگو در مورد چگونگی جلوگیری از تخلفات، رسیدگی به چالش‌ها و ارایه کمک‌های معنادار به افراد و سازمان‌های نیازمند در داخل افغانستان خوانده است.

وی همچنین گفته که اتحادیه اروپا از طریق ماموریت دیپلماتیک خود به این امر متعهد است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا