آخرین اخباراسلایدشوجنگجهانحقوق بشرخبر های مهمسیاستمنطقه

اردوغان در دیدار با علی‌اف: اسرائیل تهدیدی برای امنیت منطقه و جهان است

خبرگزاری دید: اردوغان با تاکید بر اینکه نسل کشی اسرائیل در سرزمین‌های فلسطین به ویژه غزه ادامه دارد و اسرائیل با این جنایات نه تنها امنیت منطقه، بلکه امنیت جهانی را نیز تهدید می‌کند، گفت: راه حل دائمی، تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس شرقی است. برای این منظور، اسرائیل باید تحت فشار جامعه جهانی قرار گیرد.

اردوغان در دیدار با علی‌اف: اسرائیل تهدیدی برای امنیت منطقه و جهان است

به نقل از آنادولو؛ بر اساس بیانیه اداره ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه، در دیدار رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور کشور با الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور آذربایجان، قتل عام اسرائیل در غزه، فعالیت‌های عمرانی در اراضی آذربایجان که از اشغال آزاد شده، مسائل منطقه‌ای و جهانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس‌جمهور ترکیه بیان کرد که تصمیم برای ایجاد گروه دوستی بین پارلمانی با جمهوری ترک قبرس در مجلس ملی آذربایجان خوشحال کننده است.

او همچنین خاطرنشان کرد: دعوت از ارسین تاتار، رئیس جمهوری ترک قبرس شمالی به اجلاس سران سازمان کشورهای ترک که در ماه ژوئیه در شوشا برگزار می‌شود، باعث تقویت آرمان قبرس می‌شود.

– “ترکیه از نشست تغییرات آب و هوایی حمایت خواهد کرد”

اردوغان با ابراز قدردانی از دعوت علی‌اف برای برگزاری اجلاس اقلیمی که در آذربایجان برگزار می شود، تصریح کرد که ترکیه در روند آماده سازی همه نوع حمایت را ارائه خواهد کرد.

او خاطرنشان کرد که در این اجلاس برنامه‌های مهمی در چارچوب “پروژه زباله صفر” که تحت نظارت همسرش امینه اردوغان انجام می‌شود، برگزار خواهد 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا