آخرین اخبارجهانسیاست

اسلام‌آباد و پکن برای تقویت صلح در افغانستان همکاری می‌کنند

وانگ یی وزیر خارجه چین که در یک سفر سه روزه به پاکستان رفته بود، پس از دیدار با شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان گفت، کشورش به حمایت از پاکستان در تلاش آن کشور در جنگ علیه دهشت افگنی ادامه خواهد داد و دو کشور برای تقویت روند صلح در افغانستان همکاری می‌کنند


وانگ یی وزیر خارجه چین که در یک سفر سه روزه به پاکستان رفته بود، پس از دیدار با شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان گفت، کشورش به حمایت از پاکستان در تلاش آن کشور در جنگ علیه دهشت افگنی ادامه خواهد داد و دو کشور برای تقویت روند صلح در افغانستان همکاری می‌کنند.
به نقل از داون، وانگ یی گفت:« ما به تقویت امور بین المللی و منطقه ای توافق کردیم. دو جانب برای تقویت روند مصالحه در افغانستان با همدیگر کار خواهند کرد. دو جانب در حمایت از ناسیونالیزم، وطن پرستی و سیاست افغانستان با همدیگر کار خواهیم کرد. دو جانب برای ایجاد یک نوع جدید روابط و جامعه بین المللی و انسانیت ایجاد خواهد کرد.»
با این حال، روز جمعه جیمز متیس وزیر دفاع امریکا در سفرش به افغانستان گفت توقع ایالات متحده این است که پاکستان بخشی از جامعه کشورهایی باشد که به دهشت افگنی جایی فراهم نمی کند.
قریشی در کنفرانس خبری با وزیر خارجه چین گفت پاکستان همچنین مایل به کار با چین برای تقویت مبارزه با دهشت افگنی و دفاعی و تشدید هماهنگی و همکاری در زمینه های دو جانبه در مساعی به بلند بردن یک شراکت همکاری استراتژیک همه جانبه در یک سطح عالی جدید می باشد.
وزیر خارجه چین و همتای پاکستانی اش همچنین برای بحث روی موضوعات مورد علاقه دو طرف شامل دهلیز اقتصادی چین – پاکستان ملاقات کردند.
وانگ یی دیروز در کنفرانس خبری گفت که چین خواهان کمک برای تقویت و ثبات بخشیدن به اقتصاد پاکستان و تقویت روابط استراتژیک بین دو کشور است.
وزیر خارجه چین گفت «ما همکاری دفاعی و امنیتی را تعمیق خواهیم کرد، دو جانب تعامل بین و اردو و نهادهای ملکی را برای کار مشترک برای ریشه کرن کردن نیروهای دهشت افگنی حزب اسلامی ترکستان تقویت خواهیم کرد. چین به حمایت از پاکستان در مساعی جنگ علیه دهشت افگنی ادامه خواهد داد.»
شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان گفت آن ها امنیت منطقه ای، روند صلح در افغانستان و تقویت همکاری استراتژیک را بحث کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا