آخرین اخباراجتماعاسلایدشوافغانستانامنیت و حوادث

امرالله صالح از کاهش ۹۰ درصدی موترهای بی‌اسناد در کابل خبرداد

معاون اول رییس جمهور گفته است که پس از هشدارها در مورد توقیف موترهای بی‌اسناد، گشت‌وگذار این نوع موترها تا ۹۰ درصد در کابل کاهش یافهت است، ولی این رقم کافی نیست.

به گزارش خبرگزاری دید، امرالله صالح معاون اول رییس جمهور در ادامه پُست‌های فیسبوکی‌اش مبنی بر تصمیمات اتخاذ شده در مورد تامین امنیت کابل، گفته است که «اعتقاد بر این است که اکثر موترهایی که در موترفروشی‌های ولسوالی قره‌باغ و پروان قرار دارند، همان‌هایی هستند که از کابل دزدیده می‌شوند و بعد با تغییر رنگ در آنجا به فروش می‌رسند».
صالح نوشته که «بسیار زود گروه مشترک کاری موتر فروشی‌های بیرون کابل را محاصره کرده و چندین لایه رنگ را از هر موتر دور خواهند ساخت تا با گزارش‌هایی که از موترهای دزدیده شده رسیده است، سرداده شوند».
او همچنین نوشته که به صاحبان ساختمان‌های تخریب شده مهلت داده می‌شود که ساحه را از آشغال پاک سازند در غیر آن فلزات و مواد آن‌ها انتقال و مصارف انتقال از لیلام آن بدست خواهد آمد. آن‌هایی که فکر می‌کنند این فعالیت‌ها برای چند روز و نمایشی است، از سرمحاسبه نمایند.
معاون رییس جمهور گفته است که گشت‌وگذار موترهای بی‌اسناد الی ۹۰ درصد کاهش یافته ولی کافی نیست.
او افزوده که «موترهایی که امریه را نادیده گرفته باز هم به سرک‌ها آمده بودند، قید و برای گزمه‌های پولیس استفاده می‌شوند. مالیه و محصول بدهید. اسنادتان را تکمیل کنید و بعد موترهای خود را بدست آورید».
صالح بیان کرد که «اگر با موتر بی‌اسناد خود سفر می‌کنید خطر مصادره را خودتان قبول می‌کنید. مردم امنیت می‌خواهند و موتر بی‌اسناد یکی از دلایل بالا بودن جرم بود».

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا