آخرین اخباراسلایدشوجهان

امریکا؛ آمار مبتلایان کرونا به مرز ۱۰ میلیون تن رسید

بر بنیاد آمارهای تازه، همزمان با جنجال‌های انتخاباتی در امریکا در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دست‌کم ۱۰۹ هزار و ۶۰۶ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در امریکا به مرز ۱۰ میلیون نفر رسید.
طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکنیز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم ۵۴۸ مورد جدید، شمار قربانیان کرونا ویروس در ایالات متحده به ۲۳۷ هزار و ۵۶۷ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دست‌کم ۱۰۹ هزار و ۶۰۶ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کرونا ویروس در ایالات متحده امریکا به نه میلیون و ۹۶۱ هزار و ۳۲۴ نفر رسید.
مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس ناشناخته در امریکا تاحدودی کاهش داشته است.
از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کرونا ویروس در امریکا را ۱۰ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۴۸۰ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» را در این کشور ۲۴۳ هزار و ۷۶۸ نفر گزارش کرده است.
پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در امریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کرونا ویروس در امریکا ظرف یک ماه آینده به ۱۵ میلیون ۸۸۴ هزار و ۷۴۱ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۲۷۰ هزار و ۷۸۶ نفر می‌رسد.
این وبگاه امریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت تگزاس هم‌اکنون با ۹۹۰ هزار و ۹۳۰ مورد ابتلا و ۱۹ هزار و ۱۸۴ مورد فوتی به کانون جدید بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده تبدیل شده است و ایالت «کالیفرنیا» با ۹۷۲ هزار و ۷۱۳ مورد ابتلا و ۱۷ هزار و ۹۷۳ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویارک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در امریکا بود، هم‌اکنون با ۵۲۹ هزار و ۳۶ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات امریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.
نیویارک نیز با ۳۳ هزار و ۶۹۴ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در امریکا را به خود اختصاص داده است.
طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۵۰ میلیون و ۳۲۵ هزار و ۷۲ نفر از مردم سراسر جهان به کرونا ویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۲۵۵ هزار و ۴۸۹ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دست کم ۳۲ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۴۷۲ نفر بهبود یافته‌اند.
امریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس را در جهان دارد و پس از آن هند با هشت میلیون و ۵۰۷ هزار و ۷۵۴ مورد ابتلا و ۱۲۶ هزار و ۱۲۱ مورد فوتی و برازیل با پنج میلیون و ۶۶۴ هزار و ۱۱۵ مورد ابتلا و ۱۶۲ هزار و ۳۹۷ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا