آخرین اخبارافغانستاناقتصاد و توسعه

اپلیکیشن کرونا در کشور ایجاد شد

وزارت مخابرات و تکنالوجی معلوماتی طی یک اعلامیه گفته است که نخستین اپلیکیشن دولتی و آزمایش مشکوک ویروس کرونا ایجاد گردیده است.

وزارت مخابرات و تکنالوجی معلوماتی طی یک اعلامیه گفته است که نخستین اپلیکیشن دولتی و آزمایش مشکوک ویروس کرونا ایجاد گردیده است.
به گزارش خبر گزاری دید، وزارت مخابرات و تکنالوجی معلوماتی امروز پنج شنبه(۲۱ حمل) با نشر اعلامیه گفته است، اداره آسان خدمت وزارت مخابرات و تکنالوجی معلوماتی، به منظور نشر ارقام دقیق وآگاهی عامه در مورد ویروس کرونا ( کووید-۱۹) اپلیکشن کرونا را ایجاد کرده و در اختیار وزارت صحت عامه و مردم قرار داد. این آپلیکیشن کمک میکند تا ارقام دقیق ملی و بین‌المللی و راه‌های وقایه و معالجه را با هموطنان عزیز شریک کند و از پخش و نشر رویدادهای ویروس و پراگندگی جلوگیری گردد.
محمد فهیم هاشمی سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوجی معلوماتی می‌گوید: مبارزه با ویروس کرونا نیاز به کار مشترک دارد و باید همه ما در این راستا با هم مشترکاً مبارزه کنیم و این اپلیکیشن دولتی یک منبع معتبر نزد مردم می‌باشد.
در همین حال، داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور گفته است که از این اقدام نیک وزارت مخابرات و تکنالوجی معلوماتی سپاسگزاری می‌کنیم و با کار مشترک می‌توانیم در جمع‌آوری معلومات دقیق کار کنیم. و از طریق این اپلیکیشن می‌توانیم آمار دقیق ویروس کرونا را ارائه نماییم.


همچنان در این اعلامیه آمده است که، که این اپلیکیشن قابل استفاده در مبایل و کمپیوتر می‌باشد.
گفتنی است که تاکنون در افغانستان ۴۸۴ تن به ویروس کرونا(کووید-۱۹) مبتلا شده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا