آخرین اخبارورزش

تصمیمات عجیب «متئو لاهوز» سیتی را از لیگ قهرمان اروپا حذف کرد

وقتی یوفا نام متئو لاهوز را به عنوان داور دیدار برگشت تیم‌های منچسترسیتی و لیورپول در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا اعلام کرد، بسیاری به یاد قضاوت او در دیدار رفت سیتی و موناکو در فصل قبل لیگ قهرمانان افتادند.
به گزارش خبرگزاری دید، هرچند سیتی در آن دیدار ۵-۳ به پیروزی رسید اما سه گولی که تیم فرانسوی به ثمر رساند کمک کرد تا این تیم در نهایت راهی مرحله بعد رقابت‌ها شود؛ اتفاقی که گواردیولا معتقد بود با یک تصمیم درست می‌توانست رخ ندهد.
در آن دیدار زمانی که بازی با تساوی ۱-۱ در جریان بود، سرخیو آگوئرو در یک موقعیت خوب با دنیل سوباشیچ، دروازه بان موناکو، تک به تک شد و زمانی که قصد دریبل کردن او را داشت، توسط سوباشیچ سرنگون شد، اما داور به جای اعلام پنالتی و اخراج دروازه بان موناکو، به آگوئرو کارت زرد نشان داد. گواردیولا بعداً اعلام کرد که اگر داور در این صحنه تصمیم درست می‌گرفت، سرنوشت تیم صعود کننده به شکل دیگری رقم می‌خورد.
اگر آن تصمیم لاهوز موافقان و مخالفانی داشت، اشتباه او در مردود اعلام کردن گول سالم لروی سانه جای هیچ دفاعی نداشت. سیتی که باید شکست ۳-۰ دیدار رفت را جبران می کرد، با زدن گول اول در دقیقه ۲ کاملاً امیدوار شد و اگر گل لروی سانه در دقیقه ۴۲ پذیرفته می‌شد، شاگردان گواردیولا کاملاً به بازگشت امیدوار می‌شدند. اما در حالی که توپ با برخورد به جیمز میلنر به سانه رسیده بود، داور آفساید اعلام کرد و گول را نپذیرفت.
این تصمیم به اندازه‌ای گواردیولا را عصبانی کرد که او بعد از سوت پایان نیمه اول به سمت لاهوز رفت و با حرکات دست، به تندی با او صحبت کرد و داور هم در ابتدای نیمه دوم او را از کنار زمین اخراج کرد تا سرمربی سیتی نیمه دوم را از روی سکوها تماشا کند.
البته این پایان کار نبود و گواردیولا در کنفرانس مطبوعاتی پایانی بازی، لاهوز را به «تلاش برای گرفتن تصمیمات متفاوت» و خودنمایی متهم کرد؛ صحبت‌هایی که می‌تواند به جریمه و محرومیت او منجر شود. هرچند مسئله مهم برای پپ رساندن تیمش به جمع چهار تیم پایان لیگ قهرمانان بود که برای دومین فصل پیاپی در رسیدن به آن ناکام ماند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا