آخرین اخباراجتماعافغانستان

جوانان بلخی: مزار را امن نگهدارید

شماری از جوانان و دانشجویان بلخی امروز طی یک گردهمایی در شهر مزار شریف به افزایش ناامنی‌ها در ولایت بلخ اعتراض کرده و خطاب به مسئولان امنیتی گفتند که این ولایت را مثل گذشته امن نگهدارید.شماری از جوانان و دانشجویان بلخی امروز طی یک گردهمایی در شهر مزار شریف به افزایش ناامنی‌ها در ولایت بلخ اعتراض کرده و خطاب به مسئولان امنیتی گفتند که این ولایت را مثل گذشته امن نگهدارید.
به گزارش خبرگزاری دید، جوانان و دانشجویان در ولایت بلخ با در دست گرفتن عکس کسانی که در روزهای گذشته در این ولایت به قتل رسیده‌اند، از فرماندهی پولیس این ولایت خواستند تا جلوی ناامنی را در شهر مزارشریف بگیرد.
امیرزاده شهزاد یکی از برگزار کنندگان این گردهمایی گفت: در روزهای اخیر ناامنی در ولایت بلخ به شکل وحشت‌ناکی افزایش یافته و مردم آرامش‌شان را از داست داده‌اند.
در همین‌ حال، سید محمد یزدان‌پرست فعال مدنی در ولایت بلخ دلیل افزایش ناامنی‌ها را در این ولایت وجود افراد مسلح غیر مسئول خوانده و گفت: افراد مسلح غیر مسئول هیچ‌فرق با گروه طالبان و داعش ندارند و هر دو، دست‌شان به خون مردم آغشته است.
شیرجان درانی سخنگوی فرماندهی پولیس بلخ، اما در گفت‌وگو با خبرگزاری دید ناامنی‌ها را در شهر مزار شریف رد کرده و گفت: این قتل‌ها جرایم جنایی محسوب می‌شود و پولیس ولایت بلخ نیز در این مورد بی‌توجه نبوده و اکثر عاملان این رویدادها را دستگیر کرده است.
گفتنی است که از دو ماه بدین‌سو جرایم جنایی سازمان‌یافته در شهر مزار شریف افزایش یافته و تنها در هفته گذشته ۵ تن در این ولایت به قتل رسیده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا