آخرین اخبارافغانستانسیاست

در مورد وضعیت شمال نشست اضطراری برگزار شود

مجلس نمایندگان می‌گوید برای کنترول وضعیت در شمال و سایر ولایت‌های کشور، نشست اضطراری برگزار شود.مجلس نمایندگان می‌گوید برای کنترول وضعیت در شمال و سایر ولایت‌های کشور، نشست اضطراری برگزار شود.
به گزارش خبرگزاری دید، عبدالرئوف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان امروز دوشنبه،( ۱۸ سرطان) در نشست عمومی این مجلس، از وضعیت پیش‌آمده به ویژه در ولایت‌های شمال ابراز نگرانی کرده و تأکید نموده که حکومت باید مکلفیت خود را در مدیریت این بحران انجام دهد.
او گفت که ادامه‌ وضعیت کنونی به ویژه در شمال کشور به سود مملکت نیست و حکومت باید برای حل این مشکل فوراً اقدام کند.
با این وجود، برخی نمایندگان دیگر مجلس نیز خواستار رسیدگی به درخواست‌های معترضان در ولایت‌های شمال کشور شدند.
عبدالستار درزابی نماینده‌ مردم جوزجان در مجلس گفت که معترضان در ولایت‌های شمال نه تنها رهایی نظام‌الدین قیصاری را می‌خواهند بلکه آنان خواستار بازگشت جنرال دوستم نیز هستند.
در همین حال، عبدالطیف پدرام نماینده‌ مردم بدخشان در مجلس نیز گفت که حکومت باید به خواست‌های معترضان در ولایت‌های شمال پاسخ دهد.
آقای پدرام بیان کرد، در صورتی‌ که حکومت به خواست معترضان در شمال پاسخ‌ ندهد، مشکلات در کشور بیشتر خواهد شد.
از سویی هم، برخی نمایندگان دیگر نیز تأکید کردند که حکومت باید به مقابله‌ خود با زورمندان محلی ادامه دهد تا حاکمیت قانون به وجود آید.
با این همه، قریب به یک هفته است که هواداران حزب جنبش در ولایات شمال کشور در پیوند به بازداشت نظام‌الدین قیصاری از فرماندهان نزدیک به جنرال دوستم به خیابان‌ها ریختند و خواهان رهایی قیصاری و برگشت رهبر شان شدند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا